Assassin’s Creed Shadows: Premiera już 15 listopada

Ubisoft ogłosił, że nowa odsłona serii Assassin’s Creed, zatytułowana Assassin’s Creed Shadows, zostanie wydana 15 listopada. Gra będzie dostępna na PlayStation 5, Xbox Series X|S oraz na PC z systemem Windows przez Ubisoft Store i Epic Games Store. Użytkownicy abonamentu Ubisoft+ oraz osoby, które zdecydują się na zakup edycji Gold lub Ultimate zagrają 3 dni wcześniej.

Co nowego w Assassin’s Creed Shadows?

Assassin’s Creed Shadows, opracowany przez Ubisoft Québec (znane z Assassin’s Creed Odyssey), przenosi graczy do XVI-wiecznej Japonii. W czasie walk o zjednoczenie kraju gracze poznają historie Naoe, mistrzyni zabójstw shinobi, oraz Yasuke, legendarnego samuraja. Postacie te oferują różne style gry: Naoe korzysta z umiejętności skradania, podczas gdy Yasuke specjalizuje się w brutalnej walce wręcz.

Assassin's Creed Shadows: Premiera już 15 listopada

Gra pozwala na eksplorację rozległego otwartego świata, który zmienia się wraz z pogodą i porami roku. Gracze mogą zwiedzać miasta, porty, sanktuaria i malownicze krajobrazy feudalnej Japonii, ożywione dzięki technologii silnika Anvil i mocy aktualnej generacji konsol. Kluczowa będzie również odświeżona mechanika eksploracji, w której gracze budują szpiegowską sieć, odkrywają nowe obszary i rekrutują sojuszników.

Assassin's Creed Shadows: Premiera już 15 listopada

Standardowa edycja Assassin’s Creed Shadows będzie dostępna w cenie 289,90 na PC oraz 349 zł na konsolach Playstation 5 i Xbox Series. Zakup w przedsprzedaży zagwarantuje dodatkowe zadanie.

Do przedsprzedaży trafiły również edycje Gold, Ultimate i kolekcjonerska:

  • Edycja Gold zawiera podstawową wersję gry, przepustkę sezonową z dwoma rozszerzeniami i 3-dniowy wczesny dostęp.
  • Edycja Ultimate dodaje dodatkowo pakiet ze strojami, bronią i punktami umiejętności.
  • Edycja Kolekcjonerska zawiera wszystkie elementy edycji Ultimate oraz dodatkowe fizyczne przedmioty, w tym Steelbook, mapę, figurki i artbook.

Wersje pudełkowe będą dostępne u wybranych sprzedawców. Pierwszy zwiastun rozgrywki zostanie zaprezentowany w czerwcu.

Assassin's Creed Shadows: Premiera już 15 listopada
Asassin’s Creed Shadows na Playstation Store
Paweł Mikulski

Paweł Mikulski

Zapalony gracz i miłośnik technologii. Lubię grać zarówno na PC, jak i konsolach, ale moje największe odkrycie to Steam Deck.

Artykuły: 297