VALORANT pojawi się na konsolach – zapisz się na betę!

Riot Games ogłosiło, że ich popularna strzelanka taktyczna, VALORANT, będzie dostępna na konsolach Xbox Series X|S i PlayStation 5. To znaczący krok dla firmy, która do tej pory skupiała się głównie na rynku gier dedykowanych dla PC. VALORANT otwiera się na nowych graczy dzięki ograniczonej fazie beta, która rozpocznie się 14 czerwca 2024 roku w wybranych regionach.

Ograniczona beta wystartuje w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Europie i Japonii. Gracze z tych regionów będą mieli pierwszą okazję, aby przetestować VALORANT na konsolach. Zainteresowani mogą zgłaszać swoje chęci do udziału w testach na stronie Beta.PlayVALORANT.com.

Valorant zadebiutuje na Playstation 5 i Xbox Series X

Przeniesienie VALORANT na konsole nie było prostym zadaniem. Jak zaznaczył Arnar Gylfason, dyrektor ds. produkcji, zespół musiał upewnić się, że gra zachowa swoje charakterystyczne, rywalizacyjne doświadczenie. Było to możliwe tylko poprzez dopracowanie rozgrywki pod kątem kontrolerów. Gylfason podkreślił, że jeśli nie udałoby się osiągnąć tego celu, Riot Games byłoby gotowe zrezygnować z tej ekspansji.

VALORANT to darmowa strzelanka taktyczna, w której dwie pięcioosobowe drużyny rywalizują ze sobą, walcząc o zwycięstwo w 13 z 24 rund. Gra wymaga precyzyjnych umiejętności i oferuje wysoki poziom trudności, co przyciąga graczy szukających wyzwań.

Paweł Mikulski

Paweł Mikulski

Zapalony gracz i miłośnik technologii. Lubię grać zarówno na PC, jak i konsolach, ale moje największe odkrycie to Steam Deck.

Artykuły: 297