Vigor zawitał na Steam – lepiej późno niż wcale

Vigor to wieloosobowy looter shooter, którego akcja toczy się w wyniszczonej wojną Norwegii. Tytuł zdobył ogromną popularność wśród użytkowników konsol – jak dotą, grę pobrało ponad 20 milionów graczy na platformach Xbox, PlayStation i Nintendo Switch. Teraz Vigor debiutuje we wczesnym dostępie na Steam, a pełna wersja z rozgrywką międzyplatformową ma pojawić się pod koniec 2024 roku.

Vigor – Wczesny Dostęp na Steam

Vigor jest dostępny w Early Access jako część pakietu Vigor – Reinforcements Pack, który wyceniono na 89,99 zł. W tej fazie rywalizacja przebiegać będzie wyłącznie pomiędzy pecetowymi graczami. Osoby, które zdecydują się na zakup pakietu, otrzymają ekskluzywne dodatki, takie jak unikalny mundur oraz tytuł podkreślający przynależność do grona pierwszych graczy na PC. Pakiet zawiera również zestaw broni i przedmiotów jednorazowych o różnych stopniach rzadkości, co ułatwi rozpoczęcie przygody w niebezpiecznych terenach Norwegii.

W ramach wczesnego dostępu pecetowi gracze będą mogli doświadczyć nowych mechanik związanych ze strzelaniem, które zostały wprowadzone w ostatnim czasie. Deweloperzy skupili się na rozwoju tego aspektu gry, a aktualizacja Weapon Overhaul znacząco poprawi wrażenia z rozgrywki. Te ulepszenia będą dostępne dla użytkowników konsol później w tym roku, co zapewni jednolite doświadczenie na wszystkich platformach.

Po zakończeniu wczesnego dostępu, cały postęp zostanie zresetowany, a jedyną zachowaną zawartością będzie ta z pakietu Vigor – Reinforcements Pack. Wersja 1.0 gry będzie dystrybuowana w modelu free-to-play, podobnie jak na konsolach. Pełna wersja gry wprowadzi również wsparcie dla rozgrywek międzyplatformowych, umożliwiając wspólną zabawę użytkownikom PC oraz konsol Xbox, PlayStation i Nintendo Switch.

Paweł Mikulski

Paweł Mikulski

Zapalony gracz i miłośnik technologii. Lubię grać zarówno na PC, jak i konsolach, ale moje największe odkrycie to Steam Deck.

Artykuły: 297