Horizon Forbidden West na PC – data premiery i kwestie techniczne

Sony podzieliło się informacjami na temat daty premiery oraz ulepszeń, które trafią do komputerowego wydania Horizon Forbidden West Complete Edition. Przygodę Aloy na PC będziemy mogli kontynuować już 21. marca 2024 roku.

[steam item = 2420110]

Horizon Forbidden West Complete Edition na PC zaoferuje odblokowaną liczbę klatek na sekundę, szerokie możliwości dostosowania ustawień graficznych oraz szereg technologii poprawiających wydajność, takich jak NVIDIA DLSS 3, AMD FSR i Intel XeSS. Posiadacze sprzętu wysokiej klasy mogą cieszyć się również skalowaniem NVIDIA DLAA, co zapewni najlepszą szczegółowość obrazu. W grze wykorzystano DirectStorage, co gwarantuje szybkie czasy wczytywania na PC. Twórcy dodatkowo potwierdzili obsługę monitorów panoramicznych o proporcjach ekranu 21:9, 32:9 i 48:9.

Gra oferuje pełną personalizację sterowania myszą i klawiaturą. Obsługa kontrolerów jest równie rozbudowana, obejmując wsparcie dla Steam Input, co umożliwia dostosowanie ustawień zgodnie z preferencjami gracza. Horizon Forbidden West Complete Edition skorzysta również z dobrodziejstw PlayStation DualSense, wykorzystując adaptacyjne triggery i haptic feedback.

Osoby, które zdecydują się na zakup gry otrzymają dodatkowe bonusy:

  • Czarne Ubranie i Łuk Blacktide* (dostępne wyłącznie przy przedpremierowym zakupie)
  • Ubranie i Włócznia Nora Legacy* (dostępne przy połączeniu konta Steam z PlayStation Network)
  • 2 Specjalne Ubrania (Carja Behemoth Elite i Nora Thunder Elite)
  • 2 Specjalne Broń (Carja Behemoth Short Bow i Nora Thunder Sling)
  • Pakiet zasobów w grze, zawierający amunicję, mikstury i torby podróżne
  • Elementy w grze, takie jak Apex Clawstrider Machine Strike Piece

Za port Horizon Forbidden West Complete Edition na PC odpowiada Nixxes Software i Guerrilla. Zachęcamy do odwiedzenia platform Steam lub Epic Games Store, gdzie już teraz możecie dokonać przedpremierowego zakupu lub dodać grę do listy życzeń.

Paweł Mikulski

Paweł Mikulski

Zapalony gracz i miłośnik technologii. Lubię grać zarówno na PC, jak i konsolach, ale moje największe odkrycie to Steam Deck.

Artykuły: 297