Recenzja szkła hartowanego dla Steam Decka od JSAUX

Od bardzo dawna szukałem odpowiedniego szkła hartowanego dla Steam Decka. Zestaw od JSAUX okazał się strzałem w dziesiątkę – niesamowicie prosty montaż i wysoka jakość produktu to jego najważniejsze zalety. 

Wcześniej przerabiałem różne opcje – od najtańszych modeli z Allegro, po nieco bardziej znany produkt od firmy Hofi. W większości przypadków jakość produktów pozostawiała sporo do życzenia – od zauważalnego spadku precyzji ekranu dotykowego po nie do końca dopasowane wymiary i słaby klej. W przypadku JSAUX nie potrafię się do niczego przyczepić, a sam montaż jest banalnie prosty.

Zawartość zestawu

Uchwyt ułatwiający montaż

Przed przystąpieniem do instalacji warto wybrać sobie solidnie oświetlone miejsce z minimalną ilością kurzu. Następnie czyścimy ekran najpierw  z pomocą nawilżonej, a później suchej ściereczki. Po tym zabiegu delikatnie montujemy specjalny uchwyt uławiający pozycjonowanie szkła i usuwamy ostatnie paproszki samoprzylepną kartą. Szybko naklejamy szkło przykładając je do jednej z bocznych krawędzi Steam Decka i dociskamy je. Następnie wystarczy usunąć niewielkie pęcherze powietrza z pomocą rakli. To tyle – montaż ochrony ekranu nigdy nie był tak prosty.

Szkło już zamontowane

W zestawie znajdziemy:
– 2 sztuki szkła hartowanego
– dwie nawilżone oraz dwie suche ściereczki do wyczyszczenia ekranu wraz z samoprzylepnymi  kartami do pozbycia się ostatnich paproszków
– solidną raklę ułatwiającą usunięcie pęcherzy powietrza
– świetny uchwyt pozwalający równo nakleić szkło na ekran Steam Decka

Szkło tylko minimalnie odstaje od ekranu

Według producenta wytrzymałość szkła jest nawet pięciokrotnie większa w porównaniu do standardowych modeli, jednak z oczywistych względów nie mam jak tego zweryfikować.

Nie da się jednak ukryć, że od momentu otworzenia opakowania widać, że mamy do czynienia z produktem z wyższej półki.

Po zamontowaniu szkło trzyma się ekranu idealnie, nie ma żadnego problemu z pęcherzami powietrza, a powłoka oleofobowa znacząco zmniejsza widoczność odcisków palców zachowując przy tym naturalną responsywność panelu dotykowego.

Szkło jest dodatkowo delikatnie wyprofilowane przy krawędziach, co zwiększy znacząco jego trwałość w codziennym użytkowaniu. 

Czy są jakieś wady?

Swoje wrażenia opisuję po montażu szkła na Steam Decku, który oryginalnie posiadał na pokładzie dysk o pojemności 64 GB. Z powodu naklejonej powłoki antyrefleksyjnej w modelu z dyskiem 512 GB sprawy wyglądają nieco inaczej. 

Tutaj po naklejeniu szkła stracimy właściwości antyrefleksyjne, a czułość dotyku zostanie wyraźnie obniżona. Spowodowane jest to budową powłoki ochronnej i jest raczej nie do przeskoczenia. Szkło od JSAUX nadal znacząco zwiększy ochronę ekranu od zniszczenia i rys, więc wybór oczywiście należy do Was.

Jeśli jesteście zainteresowani zakupem to zestaw szkieł wraz z elementami montażowymi znajdziecie w tym momencie w promocji na stronie producenta za 9.99$. Koszt dostawy przy zakupach poniżej 25$ wynosi 5.5$. Polecam sprawdzić ofertę, bo można tam trafić na naprawdę fajne akcesoria – nie tylko do Steam Decka.

Oryginalny produkt dostępny jest również na polskim Amazonie: LINK DO ZESTAWU SZKIEŁ HARTOWANYCH JSAUX – aktualnie kosztuje 46,99 zł. Jeśli posiadasz Prime to dostawa jest bezpłatna.


Produkt do recenzji otrzymałem bezpłatnie od firmy JSAUX, jednak producent nie miał żadnego wpływu na moją opinię i ocenę produktu
Paweł Mikulski
Paweł Mikulski

Zapalony gracz i miłośnik technologii. Lubię grać zarówno na PC, jak i konsolach, ale moje największe odkrycie to Steam Deck.

Artykuły: 270