GeForce Now zainstalujesz teraz łatwiej na Steam Decku

NVIDIA wprowadziła spore udogodnienia w usłudze GeForce Now dla posiadaczy Steam Decka i zautomatyzowała cały proces instalacji. Od teraz wystarczy wejść na ich stronę, przejść do Steam Deck (beta) a następnie postępować zgodnie z instrukcją poniżej:

Steam Deck GeForce Now

Po instalacji pobranego skryptu uruchamiamy go, a następnie automatycznie GeForce Now zostanie dodany do biblioteki Steam. Co więcej, sama nawigacja po menu usługi została ulepszona i od teraz również tu można sterować gamepadem.

Co to jest NVIDIA GeForce Now?

GeForce Now to usługa streamingu gier wideo opracowana przez firmę NVIDIA, która umożliwia użytkownikom granie w gry na różnych urządzeniach bez konieczności posiadania potężnego sprzętu komputerowego. Działa poprzez przesyłanie strumieniowe gier z chmury bezpośrednio na komputer, smartfon, tablet czy telewizor użytkownika. Usługa korzysta z serwerów NVIDIA, aby uruchamiać gry w wysokiej jakości i minimalizować opóźnienia, co jest kluczowe dla płynnej rozgrywki. GeForce Now obsługuje szeroką gamę tytułów gier, zarówno tych kupionych przez użytkowników na platformach takich jak Steam, Epic Games Store, czy Uplay. Abonament w usłudze daje dostęp do wydajniejszych opcji serwerów oraz priorytetowego dostępu w godzinach szczytu.

Jeśli jesteście ciekawi jak usługa się sprawdza to zapraszam do testu GeForce Now na Steam Decku – wcześniej sam proces instalacji był zdecydowanie bardziej skomplikowany, więc polecam skupić się na ogólnych wrażeniach z rozgrywki. Chmura od Nvidii to absolutny lider jeśli chodzi o wydajność, jakość obrazu i opóźnienia – nawet przy podstawowym łączu internetowym (na światłowodzie jest rewelacja, ale i na LTE udostępnionym ze smartfona nie miałem żadnych problemów).

Jeśli nie jesteście pewni jak to śmiga to polecam przetestować darmowy plan i wypróbować choćby Fortnite lub inną grę z Waszej biblioteki. Listę dostępnych tytułów znajdziecie tutaj.

Paweł Mikulski

Paweł Mikulski

Zapalony gracz i miłośnik technologii. Lubię grać zarówno na PC, jak i konsolach, ale moje największe odkrycie to Steam Deck.

Artykuły: 297