Jak naprawić DLSS 3 Frame Generaton w Immortals of Avenue – poradnik

Immortals of Avenue to bardzo solidna produkcja, jednak jej optymalizacja na PC i konsolach jest absolutnie dramatyczna. W tym momencie jedynie posiadacze kart graficznych Nvidia RTX 4XXX mogą cieszyć się naprawdę płynną rozgrywką po zastosowaniu generowania klatek. Niestety, gra zadebiutowała z bardzo zepsutym DLSS 3 i Frame Generation powoduje ogrom problemów ze smużeniem zarówno interfejsu, jak i całej gry. Dodatkowo nie pomagają tutaj spore opóźnienia w sterowaniu. W tym poradniku zobaczysz jak w łatwy sposób to naprawić.

Poprawa wydajności i jakości obrazu w Immortals of Avenue – poradnik

  1. Znajdź na liście TechPowerUp NVIDIA DLSS 3 Frame Generation DLL 1.0.7 i pobierz plik.
  2. Wypakuj zawartość archiwum do folderu
    Immortals of Aveum\x64\Windows\Engine\Plugins\Runtime\Nvidia\Streamline\Binaries\ThirdParty\Win64 i zastąp istniejący plik.
    Już po tym zabiegu jakość obrazu i płynność rozgrywki po włączeniu Frame Generation ulegnie ogromnej poprawie, jednak dodatkowo polecam podmienić plik odpowiedzialny za DLSS 2.
  3. Ponownie odwiedź TechPowerUp, jednak tym razem wyszukaj i pobierz NVIDIA DLSS DLL 2.5.1.
  4. Wypakuj plik do Immortals of Aveum\x64\Windows\P3\Plugins\NVIDIA\DLSS\Binaries\ThirdParty\Win64 i zastąp istniejący.

Po tych zabiegach powinieneś otrzymać dwukrotnie lepszą wydajność, mniejsze przycinki i niższe opóźnienia rozgrywki. Smużenie jest teraz niemal niezauważalne, a sama rozgrywka nieporównywalnie przyjemniejsza.

Immortals of Avenue na początku przyszłego roku powinien otrzymać wsparcie konkurencyjnej technologii zwiększającej płynność, czyli AMD FSR 3.

Być może dzięki temu jakość rozgrywki na konsolach również wzrośnie, bo aktualnie prezentuje się bardzo źle – jeśli jesteś ciekaw to sprawdź najnowszy materiał od Digital Foundry:

Szkoda, że Immortals of Avenue to kolejny już tytuł, który działa tylko i wyłącznie po zastosowaniu bardzo agresywnych technik skalowania obrazu, a dodatkowo satysfakcjonującą płynność można uzyskać jedynie na najpotężniejszych kartach graficznych na rynku – dodatkowo tylko po zastosowaniu generowania klatek. Bez tego nie ma możliwości, aby cieszyć się choćby 60 klatkami na sekundę w każdej lokacji.

Immortals of Avenue na mocnych komputerach potrafi wygenerować bardzo ładną oprawę graficzną, jednak nie widzę w niej nic, co mogłoby uzasadniać absurdalną wydajność.


Paweł Mikulski

Paweł Mikulski

Zapalony gracz i miłośnik technologii. Lubię grać zarówno na PC, jak i konsolach, ale moje największe odkrycie to Steam Deck.

Artykuły: 297