AK-xolotl może być kolejnym hitem Steama – najważniejsze informacje o grze

Jeśli lubicie szalone i wymagające roguelity to AK-xolotl może Wam się spodobać. Produkcja zdobyła nagrodę za najlepszą wersję demo gry niezależnej na targach Gamescom i sami możecie się przekonać o co tyle szumu, bo jest ono dostępne na Steam.

[steam item = 1479140]

AK-xolotl to unikatowa gra roguelike, która zadebiutuje 14 września 2023 roku na różnych platformach, w tym PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch i PC. Gra została opracowana przez 2Awesome Studio i wydana przez Playstack. W AK-xolotl gracze wcielają się w postać axolotla uzbrojonego w karabin AK-47. Celem jest przejście przez różnorodne poziomy, walcząc z niestandardowymi przeciwnikami, od gigantycznych krabów po przebiegłe kameleony. Rozgrywkę wzbogacają liczne power-upy, a także możliwość hodowania armii małych axolotli, znanych jako „Axolittles”.

Co ciekawe, gra zawiera elementy opieki nad zwierzętami w stylu Tamagotchi. Gracze mogą znaleźć i opiekować się młodymi axolotlami, które później dorastają i stają się dostępnymi postaciami do gry.

Produckcja zdobyła już spore zainteresowanie wśród graczy i wygenerowa prawie 70 000 pobrań wcześniejszej wersji demonstracyjnej. Nowa, rozszerzona wersja demo jest już dostępna na platformie Steam.

Czy AK-xolotl stanie się hitem na miarę takich tytułów jak Cult of The Lamb lub The Binding of Isaac? Tego dowiemy się już wkrótce.


Paweł Mikulski

Paweł Mikulski

Zapalony gracz i miłośnik technologii. Lubię grać zarówno na PC, jak i konsolach, ale moje największe odkrycie to Steam Deck.

Artykuły: 297