Gra BEAST – nowe taktyczne RPG od polskiego studia False Prophet zadebiutowało na Steam w ramach wczesnego dostępu

Jeśli lubicie taktyczne RPGi w bardzo mrocznych klimatach to polecam Wam rzucić okiem na nową polską grę BEAST, która zadebiutowała dziś w programie wczesnego dostępu na Steam.

[steam item = 1145630]

BEAST łączy w sobie taktyczną turową walkę wraz z licznymi wyborami moralnymi. Do naszej dyspozycji zostaje oddane wiele umiejętności i broni, które znacząco się od siebie różnią i dają realne pole do popisu podczas planowania kolejnych ataków. W grze znajdziemy również intrygującą mechanikę zarządzania zdrowiem psychicznym naszego bohatera, potrafiącą odmienić przebieg bitwy. Negatywne zdarzenia, takie jak otrzymanie lub zadanie obrażeń zwiększają poziom „bestii”, a te bardziej pozytywne (przykładowo leczenie) go zmniejszają – po osiągnięciu pełnego wkaźnika otrzymujemy ogromny wzrost mocy. Ale za jaką cenę?

Produkcja cechuje się bardzo intrygującym klimatem i czerpie garściami z karpackich legend. Na każdym kroku widać tu motywy religii chrześcijańskiej, jednak od mocno piekielnej i mrocznej strony.

Testując wczesny dostęp nie zaobserwowałem wielu błędów, ale wiele elementów trzeba jednak doszlifować. Wyraźnie szwankuje tu kwestia audio, zwłaszcza jeśli chodzi o dialogi. Są bardzo nierówno nagrane i często w jednej sekwencji można usłyszeć kwestie wypowiadane z różnym poziomem głośności. Oprócz tego interfejs bywa nieco nieczytelnym, a same misje wydają się być na razie ze sobą bardzo sztucznie połączone.

Twórcy celują w premierę w 2024 roku, więc mają jeszcze sporo czasu na dopracowanie produkcji, zbalansowanie jej i zaoferowanie dodatkowej zawartości. Już teraz obiecują, że chcą stworzyć wraz z fanami jedną z najlepszych gier taktycznych RPG.

BEAST aktualnie posiada jedynie angielską lokalizację, ale jeszcze w tym roku powinny pojawić się dodatkowe języki – choć nic oficjalnie nie zostało jeszcze potwierdzone, to polski wydaje się być pewniakiem.

Jeśli zaintrygowała Was ta produkcja to do 1. listopada możecie kupić ja o 20% taniej – w promocji dorwiecie ją za 91,99 zł, więc naprawdę mało jak na aktualne standardy w branży gier. Co ważne, niska cena została zaplanowana tylko na czas wczesnego dostępu.


Paweł Mikulski

Paweł Mikulski

Zapalony gracz i miłośnik technologii. Lubię grać zarówno na PC, jak i konsolach, ale moje największe odkrycie to Steam Deck.

Artykuły: 297