Call of Duty: Modern Warfare III odkrywa karty – data premiery, cena, informacje o rozgrywce, platformy docelowe

Premiera Call of Duty: Modern Warfare III zbliża się wielkimi krokami – debiut produkcji wyznaczono na 10 listopada. Activision podzieliło się wieloma szczegółami na temat rozgrywki.

Integracja z Warzone i Modern Warfare II

Już teraz osoby grające w „Call of Duty: Warzone” i „Call of Duty: Modern Warfare II” mają wyjątkową okazję, aby zagrać w specjalna misję, która wypełni narracyjną lukę między tytułami. Misja ta będzie dostępna do 21 sierpnia, a osoby biorące w niej udział mogą liczyć na szereg nagród. Większość wcześniej odblokowanych broni, skórek i operatorów będzie można bezpłatnie przenieść do nowej części gry.

Kampania Call of Duty: Modern Warfare III będzie zrobiona z rozmachem

Potwierdzono, że Modern Warfare III będzie bezpośrednią kontynuacją swojego poprzednika z 2022 roku, a kapitan Price i Task Force 141 powrócą, by zmierzyć się z Vladimirem Makarovem. Twórcy zapowiadają, że obok standardowych, mocno dynamicznych i filmowych misji pojawią się też większe i bardziej otwarte cele, w których decyzje podjęte przez gracza będą miały realny wpływ na rozwój sytuacji na wirtualnym froncie. Wiele z nich będzie można przejść zupełnie po cichu korzystając z dostępnych akcesoriów. 

Tryb multiplayer w Call of Duty: Modern Warfare III

Według pierwszych informacji dynamika w trybie wieloosobowym ulegnie sporym zmianom.

Zwiększona zostanie żywotność graczy, pojawią się większe opcje skradania, a także będziemy mogli przerwać animację przeładowania broni oraz ślizgu.

Wróci standardowa minimapa z oznaczeniami innych graczy, możliwość głosowania na kolejne mapy oraz możliwość wyboru atutów przed każdym meczem.

Punktem spornym wśród fanów mogą być jednak mapy do rozgrywki wieloosobowej. Gra zadebiutuje z 16 standardowymi mapami, z których wszystkie są przeróbkami Modern Warfare 2 z 2009 roku. Oprócz tego możemy liczyć na 3 duże lokacje do bardziej otwartego trybu gry (“Battle Maps”) oraz 1 wielką (“Colossal War Map”).

W kolejnych sezonach udostępnione zostanie kolejne 12 nowych map do standardowych trybów. 

Świeże spojrzenie na tryb zombie

Modern Warfare III wyznacza nowy kierunek dla trybu zombie. W grze pojawi się pierwsza w serii mapa Zombies z otwartym światem, łącząca elementy z poprzednich tytułów, takich jak Outbreak i DMZ. Tryb ten obiecuje bardziej wciągające wrażenia, pozwalając nawet 24 graczom walczyć zarówno z nieumarłymi, jak i ludzkimi wrogami w dynamicznym środowisku. Co więcej, fabuła będzie kontynuować narrację Dark Aether z serii Black Ops, zapewniając ciągłość dla długoletnich fanów.

Szczegóły przedsprzedaży

Standardowa edycja oferuje bonusy, takie jak wczesny dostęp do otwartej bety trybu wieloosobowego oraz kampanii dla pojedynczego gracza, a także pakiet DLC Soap Operator. 

Dla tych, którzy szukają czegoś więcej, Vault Edition zawiera dodatkową zawartość, taką jak przepustka bojowa BlackCell Season One z możliwością pominięcia 30 poziomów i Nemesis Operator Pack. 

Platformy docelowe Call of Duty: Modern Warfare III

Gra zadebiutuje 10 listopada na PC oraz konsolach Microsoft Xbox One/Series X|S oraz Sony Playstation 4|5. Wersja standardowa została wyceniona na 349 zł, a Vault Edition na 449 zł. Wydanie konsolowe jest międzygeneracyjne.

[steam item = 2519060]

Beta Call of Duty: Modern Warfare III najpierw na Playstation

Podobnie jak w przypadku ostatnich części i tym razem beta Call of Duty: Modern Warfare 3 najpierw odbędzie się na konsolach PlayStation. Na każdej z platform pierwszy dostęp do gry otrzymają osoby, które zdecydują się na zakup w przedsprzedaży. Potwierdzono również, że przed premierą odbędą się testy otwarte dla wszystkich graczy. Szczegóły zostaną udostępnione wkrótce.

Paweł Mikulski

Paweł Mikulski

Zapalony gracz i miłośnik technologii. Lubię grać zarówno na PC, jak i konsolach, ale moje największe odkrycie to Steam Deck.

Artykuły: 297