Children of the Sun – zapowiedź i wersja demo dostępna na Steam

Devolver Digital i niezależny developer René Rother ogłosili właśnie Children of the Sun – zupełnie niestandardową, niezwykle klimatyczną i stylową strzelankę, w której do dyspozycji mamy tylko jeden pocisk na poziom.

Jak wygląda rozgrywka w Children of the Sun?

Akcja skupia się wokół zdecydowanej postaci znanej jako THE GIRL, która wyrusza na misję zniszczenia THE CULT, odpowiedzialnego za zrujnowanie jej życia. Pomimo ograniczenia do jednego pocisku na poziom, ten śmiertelny strzał może być ręcznie skierowany, pokonywać przeszkody, przebijać pancerz i być używany do wykonywania innych aktów balistycznych wykraczających poza możliwości grawitacji, którą znamy.

Children of the Sun płynnie łączy elementy snajperskie, skradania się i rozwiązywania łamigłówek. Kładąc nacisk na szybkość, efektywność i precyzję, gracze prowadzą THE GIRL przez różne poziomy, gdy ta staje do konfrontacji z groźnymi siłami THE CULT i ściga swojego tajemniczego wroga, znanego jako LEADER.

W tym szaleństwie jest metoda

Children of the Sun obiecuje sporą regrywalność, oferując tablicę wyników oraz system punktacji, który zachęca graczy do ukończenia każdego poziomu z najlepszym czasem i precyzją.

Mimo że pełna premiera planowana jest na rok 2024 na PC, gracze mogą wcześniej spróbować swoich sił dzięki wersji demonstracyjnej dostępnej na platformie Steam. Dzięki niej możemy ocenić poziom immersyjnej rozgrywki i unikalnych mechanik, które wyróżniają Children of the Sun. To chyba najbardziej nietypowa strzelanka od czasów Super HOT.

Paweł Mikulski

Paweł Mikulski

Zapalony gracz i miłośnik technologii. Lubię grać zarówno na PC, jak i konsolach, ale moje największe odkrycie to Steam Deck.

Artykuły: 297