Critter Café zadebiutuje na PC i Nintendo Switch w 2024

Podczas Wholesome Direct ogłoszono Critter Café – grę, która umożliwi zarządzanie własną kawiarenką pełną fantastycznych zwierząt. Tytuł będzie dostępny na PC i Nintendo Switch w późniejszej części 2024 roku.

W Critter Café gracze będą mogli spersonalizować zarówno lokal, jak i swoją postać, przyjmując klientów w otoczeniu uroczych stworków. Zwierzaki te utknęły w tajemniczych portalach, a zadaniem gracza będzie pomoc w ich uwolnieniu i przygarnięciu do kawiarni. W grze znajdziemy elementy rozwiązywania zagadek, które pozwolą na zdobywanie nowych przyjaciół, a z czasem budowanie z nimi silniejszych więzi.

Projekt Critter Café narodził się podczas wewnętrznego game jamu w Sumo Newcastle, a za pierwotny pomysł odpowiada programistka Eleanor Gregory. Gra pozwoli na eksplorację tajemniczych światów za pomocą magicznych narzędzi oraz na rozbudowę kawiarni, która z czasem stanie się inspirującym miejscem zarówno dla mieszkańców miasteczka, jak i ich futrzanych przyjaciół.

Gracze będą mogli dostosowywać wygląd swojej postaci i kawiarni, zmieniając wnętrza i stylizacje zgodnie z własnym gustem. Critter Café obiecuje także interakcje z klientami kawiarni, których wymagania będą wyzwaniem dla zarządzających lokalem.

Critter Café będzie dostępne na Steam oraz Nintendo Switch, a dokładna data premiery zostanie ogłoszona wkrótce.

Critter Café zadebiutuje na PC i Nintendo Switch w 2024
Paweł Mikulski

Paweł Mikulski

Zapalony gracz i miłośnik technologii. Lubię grać zarówno na PC, jak i konsolach, ale moje największe odkrycie to Steam Deck.

Artykuły: 297