Dead by Daylight zostało naprawione na Steam Decku

Wraz z najnowszą aktualizacją Proton Experimental oraz Proton EasyAntiCheat Runtime gra Dead by Daylight stała się w pełni grywalna na Steam Decku.

[steam item = 381210]

Wszystkie poprawki powinny zostać zaaplikowane automatycznie. W przypadku problemów upewnijcie się, że wasz Steam Deck oraz Proton są w pełni zaktualizowane (wystarczy wersja stabilna) i w ostateczności usuńcie stary Prefix. Zrobicie to z poziomu ustawień gry w SteamOS, poprzez przejście do menu Developer i wybór opcji „Delete Proton files”.

Dead by Daylight na Steam Decku wydaje się działać w 60 klatkach na sekundę na średnich detalach i skalowaniu rozdzielczości na 90%. Nie ma też problemu z przycinkami i zawieszaniem gry. Miłośnicy asymetrycznych gier multiplayer mogą się więc cieszyć jedną z najlepszych gier w gatunku w wersji przenośnej. Ja mam nadzieję, że to dopiero początek i w przyszłości kolejne znane tytuły dla wielu graczy zaczną w końcu działać prawidłowo.

Paweł Mikulski

Paweł Mikulski

Zapalony gracz i miłośnik technologii. Lubię grać zarówno na PC, jak i konsolach, ale moje największe odkrycie to Steam Deck.

Artykuły: 297