Delta Force: Hawk Ops – pierwsze informacje o powrocie militarnej strzelanki

Dość niespodziewanie zapowiedziano powrót zapomnianej serii militarnych gier FPS, Delta Force. Niedawno zaprezentowano zwiastun rozgrywki, który daje graczom pierwszy rzut oka na produkcje. Pełne ujawnienie jest zaplanowane na Gamescom Opening Night Live 22 sierpnia. Czy jest na co czekać?


Które studio tworzy Delta Force: Hawk Ops?

Grupa Timi Studio, znana z pracy nad Call of Duty Mobile, jest deweloperem odpowiedzialnym za nowe Delta Force. Prawa do gry zostały nabyte przez Embracer kilka lat temu, torując drogę do tego wyczekiwanego powrotu.


Ukłon w stronę Black Hawk Down

Kampania gry ma czerpać inspirację z kultowego filmu „Black Hawk Down„. Ponadto mozemy spodziewać się bitew wieloosobowych na dużą skalę dla maksymalnie 32 graczy. Zwiastun prezentuje intensywne akcje na polu walki, zaawansowane uzbrojenie, pojazdy.

Widać też nowe mechaniki rozgrywki, w tym „strzałkę zwiadowczą” i ulepszenia postaci. Budzi to mocno mieszane uczucia, bo seria do tej pory słynęła z realistycznego podejścia do rozgrywki. Nie pomaga również fakt, że oprócz debiutu na PC, PS5, Xbox Series X/S produkcja celować będzie również w mobilne urządzenia oparte o systemy Adroid i iOS.

Dodatkowy niepokój rodzi również informacja, że (przynajmniej tryb multiplayer) Delta Force: Hawk Ops będzie dostępny w ramach rozgrywki Free to Play.

Więcej informacji o grze poznamy podczas wielkiej prezentacji na targach Gamescom.

Paweł Mikulski

Paweł Mikulski

Zapalony gracz i miłośnik technologii. Lubię grać zarówno na PC, jak i konsolach, ale moje największe odkrycie to Steam Deck.

Artykuły: 297