Demo Pacific Drive dostępne do pobrania w ramach Steam Next Fest

Steam Next Fest przyniósł małą niespodziankę w postaci wersji testowej gry Pacific Drive . Demo zapewnia przedsmak rozgrywki, która łączy w sobie elementy survivalu z dynamiczną akcją, rozgrywającą się na tle pełnym tajemnic i niebezpieczeństw.

[steam item = 1458140]

Akcja Pacific Drive rozgrywa się w tajemniczej Olimpijskiej Strefie Wykluczenia (ang. Olympic Exclusion Zone), obszarze odizolowanym przez rząd Stanów Zjednoczonych od dziesięcioleci. Tytuł zaprasza graczy do świata, w którym dziewicze piękno Północno-Zachodniego Pacyfiku zostało przekształcone w pełen zagrożeń krajobraz, nasycony radiacją i anomaliami. Uwięzieni w obrębie murów o wysokości 400 metrów, gracze mogą polegać tylko na swoim samochodzie i sprycie. Pacific Drive oferuje możliwość eksploracji tego niegościnnego środowiska, zbierania surowców, rozbudowy zestawu narzędzi oraz odkrywania tajemnic strefy.

Demo gry umożliwia podjęcie pierwszej misji i prezentuje kluczowe mechaniki rozgrywki, w tym oryginalny pomysł wykorzystania kombi jako ruchomej bazy. Pojazd ten staje się nie tylko środkiem transportu, ale kluczowym elementem przetrwania w nieprzyjaznej strefie. Gracze mają możliwość modyfikacji i ulepszania swojego pojazdu w bezpiecznym schronieniu garażu, przekształcając go w zaawansowane narzędzie przetrwania. Garaż staje się azylem, miejscem planowania kolejnych wypraw i ulepszania pojazdu – od podstawowych napraw po zaawansowane technologie.

Premiera Pacific Drive została wyznaczona na 22. lutego 2024, a tytuł będzie dostępny tylko na PC i PlayStation 5.

Paweł Mikulski

Paweł Mikulski

Zapalony gracz i miłośnik technologii. Lubię grać zarówno na PC, jak i konsolach, ale moje największe odkrycie to Steam Deck.

Artykuły: 297