Dragon’s Dogma 2 – Premiera gry na PC oraz konsolach Playstation 5 i Xbox Series

Po dwunastu latach oczekiwania możemy nareszcie zagrać w kontynuację jedynego w swoim rodzaju RPGa akcji – Dragon’s Dogma 2. Tytuł jest już dostępny na PC oraz konsolach Playstation 5 i Xbox Series X|S. Produkcja może pochwalić się bardzo wysokimi ocenami recenzentów i jej średnia na Metacritic waha się między 86 a 90% w zależności od platformy.

Dragon’s Dogma 2 – zwiastun premierowy

Rozgrywka przenosi nas do rozbudowanego, otwartego świata fantasy, stworzonego z wykorzystaniem zaawansowanego silnika RE ENGINE od Capcom. Trafiamy do niezwykle nastrojowej krainy, w której nasze decyzje mają realny wpływ na rozwój fabuły oraz kształtowanie indywidualnych doświadczeń. Dostępny do eksploracji obszar jest czterokrotnie większy niż w pierwszej części, co zapewnia wiele godzin interesującej rozgrywki.

W grze wcielamy się w postać Powstałego, bohatera, którego serce zostało skradzione przez smoka. Towarzyszą nam Pionki, czyli członkowie drużyny, których możemy rekrutować zarówno offline, jak i online od innych graczy. Fabuła Dragon’s Dogma 2 obraca się wokół konfliktu dwóch narodów o różnym podejściu do zagrożenia ze strony smoków, co dodaje głębi i złożoności świata przedstawionego. W produkcji wcielamy się w postać Powstałego, bohatera, którego serce zostało skradzione przez smoka. Towarzyszą nam Pionki, czyli członkowie drużyny, których możemy rekrutować. Tytuł nie posiada trybu multiplayer, ale możemy skorzystać z pomocy bohaterów stworzonych przez innych graczy.

Po dwunastu latach oczekiwania możemy nareszcie zagrać w kontynuację jedynego w swoim rodzaju RPGa akcji - Dragon's Dogma 2.

Interakcje z ponad tysiącem postaci niezależnych, w tym z unikalnymi charakterami takimi jak Ulrika czy najwyższa kapłanka Nadinia, oferują bogate możliwości fabularne i pozwalają na kształtowanie własnej przygody. Przed każdą misją kluczowe jest zorganizowanie drużyny, poznanie jej mocnych i słabych stron oraz opracowanie strategii walki.

W tym momencie największa krytyka Dragon’s Dogma 2 obraca się wokół optymalizacji, bo niezależnie od platformy nie możemy liczyć na stabilną wydajność i wysoką ilość klatek na sekundę. Nawet najmocniejsze komputery mają problem z osiągnięciem 60FPS w bardziej zaludnionych terenach, a na słabszych granica stabilnych 30FPS może być poza zasięgiem. Miejmy nadzieję, że zostanie to szybko naprawione, bo to niesamowita przygoda, którą warto poznać w jak najlepszej jakości.

Po dwunastu latach oczekiwania możemy nareszcie zagrać w kontynuację jedynego w swoim rodzaju RPGa akcji - Dragon's Dogma 2.

DLSS 3, czyli generowanie klatek w Dragon’s Dogma 2

Dragon’s Dogma 2 zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami miało zadebiutować z technologią generowania klatek Nvidia DLSS 3, jednak zostanie ona dodana w przyszłości – według informacji jakie otrzymałem to prawdopodobnie na początku kwietnia. Jeśli posiadacie kartę graficzną RTX 4XXX to polecam sprawdzić bezpłatny mod od PureDark dodający Frame Generation. Nie jest to jeszcze ostateczna wersja i niektórzy gracze skarżą się na problemy ze stabilnością rozgrywki, ale autor słynie z bardzo szybkich poprawek, więc są spore szansę na poprawioną implementacja przed oficjalną aktualizacją.

Paweł Mikulski

Paweł Mikulski

Zapalony gracz i miłośnik technologii. Lubię grać zarówno na PC, jak i konsolach, ale moje największe odkrycie to Steam Deck.

Artykuły: 308