Mod Dzieje Khorinis od zawsze był tworzony jako produkt non profit, jednak nie przeszkadzało to twórcom pobierać pieniędzy od wierzących w ich bajki fanów. Dalsze wsparcie anulowano dopiero po skandalicznym wycieku.
Teraz już oficjalnie ogłoszono, że projekt nie powstanie. Tłumaczenie, jak to u nich, jest wyjątkowo zabawne:
„Podstawową przyczyną o zaprzestaniu prac jest brak komunikacji z byłym głównym koordynatorem projektu, który zajmował się między innymi przygotowaniem dubbingu. Nie otrzymaliśmy w 100% pewnej odpowiedzi czy dubbing zostanie nagrany, więc założyliśmy, że nie można na to liczyć. Również niejasna jest sprawa niewielkich ilości nagrań „nestorów”, którzy już odeszli. Dzieje Khorinis bez obiecanego „oryginalnego” dubbingu nie mają sensu. Żałujemy także, że nagrania nestorów nie zostaną zaimplementowane do modyfikacji. Mamy jednak nadzieję, że właściciel praw autorskich będzie w stanie pozytywnie je wykorzystać.”
Szkoda mi naiwnych ludzi, którzy kolejny raz dali się oszukać, a także wspaniałych aktorów dubbingowych, którzy poświęcili swój czas na nagranie profesjonalnych kwestii. Wielu osób z tego grona już z nami nie ma, a ostatni występ mógł być dla nich kolejnym pomnikiem ku pamięci.
Nie pozostaje nic innego tylko pójść dalej podobnie jak twórcy powyższej wydmuszki. Jeśli szukacie dalszych przygód w uniwersum Gothica to serdecznie polecam samodzielny mod Kroniki Myrtany: Archolos, który doskonale oddaje ducha oryginału, a przy okazji oferuje świetną fabułę i liczne ulepszenia rozgrywki. Twają prace nad dodatkowo poprawioną wersją, Kroniki Myrtany: Archolos – Mod of the Decade Edition.
[steam item = 1467450]