EA SPORTS WRC – nowy materiał filmowy z omówieniem najważniejszych elementów rozgrywki

Miłośnicy wirtualnych rajdów mogą już rzucić okiem na najnowszy materiał, który przedstawia najważniejsze aspekty EA SPORTS WRC. Po oficjalnej prezentacji, producent podzielił się dodatkowymi informacjami na temat tej oczekiwanej gry.

Nowa gra rajdowa jest kontynuacją ponad 25-letniego dziedzictwa Codemasters w dziedzinie gier off-road. Ekipa dzięki wcześniejszemu tytułowi, DIRT Rally 2.0, i przeniesieniu się na Unreal Engine, stworzyła największe etapy rajdów w historii studia. Nowa gra będzie oferować ponad 600 km unikalnych tras.

Najnowszy zwiastun EA SPORTS WRC omawiające najważniejsze systemy w grze

EA SPORTS WRC będzie zawierać ponad 200 etapów w 17 rzeczywistych lokalizacjach, odzwierciedlając kalendarz WRC. Dodatkowo, 18. lokalizacja, Central Europe Rally, zostanie dodana w darmowej aktualizacji po premierze gry.

Gracze będą mieli do wyboru ponad 70 samochodów w dniu premiery, w tym najważniejsze klasyczne pojazdy, które ukierunkowały i spopularyzowały ten sport. Nowe samochody Rally1 z sezonu 2023 będą wyposażone w skomplikowane systemy hybrydowe. Dzięki temu otrzymamy możliwość ładowania baterii podczas intensywnego hamowania oraz decydowania, kiedy użyć dodatkowej mocy.

Znacząco usprawniony został model jazdy i realizm rozgrywki, choć nie zapomniano o graczach, którzy preferują łatwiejszą rozgrywkę – w EA SPORTS WRC znajdziemy sporo ustawień poziomu skomplikowania rozgrywki, które każdy będzie mógł dostosować pod siebie.

Premiera już 3 listopada na PlayStation 5, Xbox Series X|S i PC poprzez EA App, Epic Store i Steam, a osoby które zdecydują się na preorder zagrają 3 dni wcześniej.


Paweł Mikulski

Paweł Mikulski

Zapalony gracz i miłośnik technologii. Lubię grać zarówno na PC, jak i konsolach, ale moje największe odkrycie to Steam Deck.

Artykuły: 297