First Dwarf od Star Drifters debiutuje we wczesnym dostępie Steam

First Dwarf, czyli jedna z najpopularniejszych gier ostatniego festiwalu Steam, właśnie zadebiutowała we wczesnym dostępie. Gracze dołączą do krasnoluda Tru i jego smoczej towarzyszki Ragny w misji znalezienia nowego domu dla klanu krasnoludów. Twórcy z tej okazji udostępnili nowy trailer oraz mapę rozwoju produkcji.

Zaangażowanie społeczności w proces tworzenia gry było jednym z kluczowych założeń studia Star Drifters. Już podczas otwartych testów, w których wzięło udział prawie 25 tysięcy osób, deweloperzy zebrali cenny feedback, a rozpoczęcie programu wczesnego dostępu ma być dopiero początkiem tej przygody.

First Dwarf to gra łącząca elementy eksploracji, zbierania surowców, budowania i zarządzania wioską oraz walki za pomocą krasnoludzkiego mecha. Akcja rozgrywa się w świecie Driftland, składającym się z lewitujących wysp, z których każda oferuje nowe wyzwania i widoki. Gra korzysta z silnika Unreal Engine 5.4.

First Dwarf od Star Drifters debiutuje we wczesnym dostępie Steam

Głównym bohaterem jest krasnoludzki inżynier-zwiadowca Tru, który musi znaleźć wyspę nadającą się do zamieszkania przez jego klan. Po rozbiciu się na jednej z wysp, bohater musi przetrwać w trudnych warunkach, jednak nie jest w tym wszystkim pozostawiony samemu sobie, bo ma wspiercie smoczycę Ragny i potężnego mecha.

Gra oferuje tryb kooperacji online i lokalnie, umożliwiając dwóm graczom wspólną eksplorację, budowanie i odkrywanie przygód jako krasnolud Tru lub smoczyca Ragna.

First Dwarf jest dostępny na Steam za 89,99 zł, z 15% zniżką przez pierwsze dwa tygodnie od premiery. W przyszłości gra ma być dostępna także na konsolach PlayStation 5, Xbox Series S/X i Nintendo Switch.

Paweł Mikulski

Paweł Mikulski

Zapalony gracz i miłośnik technologii. Lubię grać zarówno na PC, jak i konsolach, ale moje największe odkrycie to Steam Deck.

Artykuły: 308