Znamy datę powrotu kultowej gry platformowej – Flashback 2

Data premiery wyczekiwanej kontynuacji kultowej gry platformowej Flashback z 1992 roku jest już oficjalnie potwierdzona. W Flashback 2 zagramy już 16 listopada 2023 roku, a gra będzie dostępna na wielu platformach, w tym PC, PlayStation 4 i 5, Xbox One i Series X|S oraz Nintendo Switch

[steam item = 2008420]

Jaką grą będzie Flashback 2?

Akcja gry toczy się w niedalkiej przyszłości, w ponurym uniwersum, gdzie Zjednoczone Światy rozciągają się po całym Układzie Słonecznym. Główny bohater, Conrad B. Hart, staje w obliczu groźby ze strony tajemniczych i niebezpiecznych istot zwanymi Morphami. Ich cel to zniewolenie życia w całym Układzie Słonecznym, a gracze wcielając się w postać Conrada, muszą wykorzystać swoje umiejętności w dynamicznej strzelance platformowej, charakteryzującej się płynnością i precyzją.

Flashback 2 przenosi graczy do różnorodnych miejsc, takich jak Nowe Tokio, Nowy Waszyngton czy dzika dżungla, odkrywając bogaty i zróżnicowany świat. W trudnych momentach możemy liczyć na pomoc A.I.S.H.A., śmiercionośnej broni adaptacyjnej napędzanej sztuczną inteligencją.

Tym razem twórcy postawili na trójwymiarowe otoczenie, które na pierwszych materiałach prezentuje bardzo solidny poziom graficzny, a jednocześnie stylistyka wyraźnie nawiązuje do klasycznego tytułu sprzed lat.

Projekt gry Flashback 2 został stworzony z pełnym oddaniem Paula Cuisseta, twórcy oryginalnego Flashbacka z 1992 roku. Nowa odsłona produkcja wiernie oddaje charakterystyczny klimat swojego poprzednika. W procesie tworzenia gry uczestniczyli również pierwotni członkowie zespołu, m.in. game designer Thierry Perreau oraz kompozytor muzyki z Raphaël Gesqua.

Więcej informacji o grze Flashback 2 możemy spodziewać się na tegorocznym Gamescomie.


Paweł Mikulski
Paweł Mikulski

Zapalony gracz i miłośnik technologii. Lubię grać zarówno na PC, jak i konsolach, ale moje największe odkrycie to Steam Deck.

Artykuły: 270