Forza Motorsport na nowym zwiastunie, informacje o trybach graficznych

Premiera długo wyczekiwanej gry Forza Motorsport zbliża się wielkimi krokami, więc Microsoft coraz chętniej dzieli się nowymi informacjami oraz materiałami przedstawiającymi produkcję. Poniżej możecie zobaczyć długi film, którzy przestawia pierwsze wyścigi w tybie kariery:

Forza Motorsport to pierwsza odsłona serii stworzona w pełni dla konsol aktualnej generacji i choć skok w jakości oprawy wizualnej jest bardzo duży, tak odnoszę wrażenie, że twórcy trochę przesadzili z efekatmi wolumerycznymi i obraz jest aż za bardzo wyblakły. W pierwszej chwili miałem wrażenie, że materiał został nagrany z HDR i odtworzony już bez tej funkcji. Spójrzcie choćby na to jak wygląda tu trawa podczas pierwszego wyścigu.

Na pewno na duży plus trzeba zaliczyć znakomite odgłosy silników, opon czy skrzyni biegów – nie pamiętam innej gry, która zrobiłaby na mnie takie wrażenie pod względem dźwięku.

Twórcy podzielili się też informacjami na temat dostępnych trybów graficznych dla konsol Xbox Series X|S oraz PC.

W przypadku Xbox Series X zagramy w dynamicznym 4K i otrzymamy 3 różne tryby – 60 FPS bez RT, 30 FPS z pełnym RT oraz 60FPS z lepszą technologią ambient occlusion oraz odbiciami RT w lusterkach.

Na Xbox Series S rozgrywka może odbywać się w dwóch opcjach, jednak w żadnej nie sprawdzimy raytracingu podczas wyścigów. Tryb wydajności pozwoli zagrać w dynamicznym 1080p w 60 FPS, a jeśli zdecydujemy się na tryb jakości to płynność zostanie ograniczona do 30 klatek na sekundę, a maksymalna rozdzielczość wzrośnie do 1440p i otrzymamy lepsze rozmycie ruchu.

Wszystkie szczegóły zostały przedstawione w poniższych tabelach:


Premiera Forza Motorsport odbędzie się już 10 października 2023 na PC oraz konsolach Xbox Series S|X. Osoby decydujące się na zakup edycji Premium i Deluxe zagrają do 5 dni wcześniej.


Paweł Mikulski
Paweł Mikulski

Zapalony gracz i miłośnik technologii. Lubię grać zarówno na PC, jak i konsolach, ale moje największe odkrycie to Steam Deck.

Artykuły: 270