Forza Motorsport na Steam – bardzo rozczarowujący debiut

Forza Motorsport to od zawsze była jedna z najważniejszych serii Microsoftu, która od wielu lat była prawdziwym gwarantem jakości. Tym razem gracze musieli czekać aż 6 lat na debiut kolejnej części, tym razem stworzonej w pełni w oparciu o konsole aktualnej generacji. Niestety, pomimo wysokich ocen od branżowych recenzentów (aktualnie 84% na Metacritic) wrażenia graczy są zdecydowanie mniej optymistyczne, co znacząco wpłynęło na bardzo słabe zainteresowanie produkcją.

Na rynku nie ma zbyt wielu wyścigów, które równie zgrabnie łączą w sobie realizm i jednocześnie potrafią być bardzo przystępne dla mniej wymagających graczy. Gran Turismo 7 do dziś nie zadebiutowało na PC, więc najnowsza Forza Motorsport nie ma praktycznie żadnej konkurencji, a mimo to zalicza dramatycznie słaby debiut na Steam. Aktualny rekord grajacych jednocześnie powoli sięga 3000 graczy, a sama produkcja znajduje się dopiero na 10. pozycji bestsellerów platformy (i to z wyłączeniem gier Free to Play oraz Steam Decka). Co najwazniejsze, jedynie 51% recenzji od graczy jest pozytywnych.

Gracze skarżą się na liczne problemy techniczne, słabą oprawę wizualną, bardzo mierną zawartość oraz słaby tryb kariery. Niestety, twórcy nie zadbali o to, aby nawet wypuścić łatkę premierową i gra zadebiutowała w identycznej formie jak we wczesnym dostępie, który miał miejsce 5 dni wcześniej.

Warto zaznaczyć też, że do dziś Forza Mortorsport nie jest grywalna na Steam Decku.

Jeśli chcielibyście poznać moje wrażenia z rozgrywki to zapraszam Was do krótkiego materiału:


Paweł Mikulski

Paweł Mikulski

Zapalony gracz i miłośnik technologii. Lubię grać zarówno na PC, jak i konsolach, ale moje największe odkrycie to Steam Deck.

Artykuły: 297