Ghost of Tsushima Director’s Cut na PC – data premiery, szczegóły ulepszeń

W dniu 16 maja na platformę PC zawita długo wyczekiwana produkcja Ghost of Tsushima Director’s Cut, która powstaje dzięki współpracy studia Nixxes Software z zespołem Sucker Punch Productions, twórcami tej wysoko ocenianej przygodowej gry akcji osadzonej w otwartym świecie. Przeniesienie opowieści Jina na PC to nie tylko szansa na dotarcie do nowej publiczności, ale również pierwsza okazja, by tytuł od Sucker Punch zadebiutował na tej platformie.

Ghost of Tsushima Director’s Cut PC – zwiastun

Ghost of Tsushima Director’s Cut na PC to pełna edycja gry

Wersja na PC Ghost of Tsushima Director’s Cut oferuje pełną grę, rozszerzenie Iki Island oraz tryb kooperacyjny multiplayer Legends. Przez ostatni rok zespół Nixxes Software intensywnie pracował nad dostosowaniem technologii silnika Sucker Punch do pecetów, wprowadzając funkcje takie jak odblokowanie liczby klatek na sekundę, różnorodne ustawienia graficzne, a także możliwość dostosowania sterowania za pomocą myszy i klawiatury.

Gra na PC wyróżnia się wsparciem dla monitorów ultrawide, co pozwala na jeszcze bardziej kinowe doświadczenie podziwiania rozległych terenów i starożytnych zabytków. Ghost of Tsushima Director’s Cut na PC jest zoptymalizowany pod kątem rozdzielczości 21:9, 32:9, a nawet 48:9 dla konfiguracji z trzema monitorami.

Ghost of Tsushima Director’s Cut na PC - data premiery, szczegóły ulepszeń

W produkcji znajdziemy technologie poprawiające wydajność, takie jak NVIDIA DLSS 3, AMD FSR 3, Intel XeSS. Dla użytkowników poszukujących jeszcze lepszej jakości obrazu dostępne są również NVIDIA DLAA oraz FSR 3 Native AA.

Gra na PC zapewnia także obszerną obsługę kontrolerów. Dzięki Steam Input gracze mogą dostosować i zmieniać ustawienia wybranych przez siebie urządzeń. Podobnie jak w innych grach od PlayStatation, tak i w przypadku Ghost of Tsushima Director’s Cut znajdziemy wsparcie dla DualSense, który oferuje efekt haptycznych wibracji i adaptacyjne spusty, co pozwala poczuć siłę naciągania łuku czy ciężar ciosów mieczem.

Ghost of Tsushima Director’s Cut na PC - data premiery, szczegóły ulepszeń

Co oferuje Ghost of Tsushima Director’s Cut na PC? Podsumowanie informacji:

 • Pełną wersję gry Ghost of Tsushima Director’s Cut
 • Rozszerzenie Iki Island
 • Tryb kooperacyjny Legends
 • Nielimitowaną ilość klatek na sekundę
 • Różnorodne ustawienia graficzne i gotowe presety
 • Obsługę sterowania za pomocą myszy i klawiatury
 • Wsparcie dla monitorów ultrawide (21:9, 32:9, a nawet 48:9 dla konfiguracji z trzema monitorami)
 • Technologie poprawiające wydajność, takie jak NVIDIA DLSS 3, AMD FSR 3, Intel XeSS
 • NVIDIA DLAA oraz FSR 3 Native AA dla lepszej jakości obrazu
 • Obszerna obsługa kontrolerów, w tym możliwość dostosowania ustawień za pomocą Steam Input
 • Możliwość używania kontrolera PlayStation DualSense z haptic feedback i adaptacyjnymi spustami

Ghost of Tsushima Director’s Cut można już dodawać do listy życzeń i dokonywać przedpremierowych zakupów na platformach Steam oraz Epic Games Store. Wcześniejszy zakup gwarantuje dostęp do ekskluzywnych przedmiotów w grze, takich jak koń dla trybu New Game+, strój podróżnika oraz barwniki do zbroi dostępne w sklepie Baku.

Ghost of Tsushima Director’s Cut na PC - data premiery, szczegóły ulepszeń
Tęskniliście za zbroją dla konia? 😉

Dla graczy PC, którzy nie mieli jeszcze okazji zagrać w Ghost of Tsushima Director’s Cut, gra zaoferuje bogatą, pełną akcji przygodę w feudalnej Japonii. Wcielamy się tu w Jina Sakai, samuraja, który musi odrzucić tradycyjną ścieżkę wojownika, by ochronić swoją ojczyznę przed inwazją Mongołów.

Paweł Mikulski
Paweł Mikulski

Zapalony gracz i miłośnik technologii. Lubię grać zarówno na PC, jak i konsolach, ale moje największe odkrycie to Steam Deck.

Artykuły: 248