INDIKA – nowa narracyjna przygodówka przedstawi dualność dobra i zła w XIX-wiecznej Rosji

11 bit studios, znane z niezwykle emocjonalnych i angażujących gier (choćby This War of Mine i Frostpunk), ogłosiło wydanie nowej produkcji – INDIKA. Jest to przygodowa gra oparta na narracji, której akcja rozgrywa się w alternatywnej wersji Rosji XIX wieku. Za jej tworzenie odpowiada studio Odd Meter z Kazachstanu.

W INDIKA nie zabraknie trudnych tematów

W produkcji gracze wcielają się w postać tytułowej zakonnicy, Indiki, która wyrusza w podróż pełną zagadek, mającą na celu zrozumienie dualności dobra i zła oraz przekonania, że nic nie jest absolutne. INDIKA łączy w sobie bogatą eksplorację świata gry z zagadkami opartymi na środowisku oraz elementami platformówki.

Jednak błądząc w tematach grzechu, smutku i dylematów moralnych, IDNIKA przekracza tradycyjne granice gier, przypominając bardziej film artystyczny, który kwestionuje społeczne normy, zamiast dostarczać prostą rozrywkę.

11 bit studios i Odd Meter: współpraca przekraczająca granice

Relacje między Odd Meter a 11 bit studios były już nawiązane, kiedy rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę. Wydarzenia te postawiły obie firmy w trudnej sytuacji. Odd Meter podjęło decyzję o opuszczeniu Rosji i przeniesieniu się do Almaty w Kazachstanie, aby kontynuować pracę nad grą w spokoju. Polacy bardzo wspierali studio w trakcie całego procesu tworzenia gry, niezależnie od trudnych okoliczności. Wierzą w artystyczną wartość INDIKA i są przekonani, że gra dostarczy niezapomnianych wrażeń. Co więcej, część dochodów z gry zostanie przekazana na pomoc dzieciom dotkniętym przez wojnę na Ukrainie.

INDIKA ma zostać wydana w 2024 roku na platformy PlayStation 5, Xbox Series oraz PC za pośrednictwem Steam, Epic Games Store i GOG.

[steam item = 1373960]


Paweł Mikulski

Paweł Mikulski

Zapalony gracz i miłośnik technologii. Lubię grać zarówno na PC, jak i konsolach, ale moje największe odkrycie to Steam Deck.

Artykuły: 297