Najnowsze informacje o nadchodzącej grze RTS – Stargate: Timekeepers

Stargate: Timekeepers to intrygująca strategia czasu rzeczywistego, która przenosi graczy w głąb wszechświata Stargate. Akcja osadzona jest w uniwersum SG-1 – świecie pełnym starożytnych technologii, kosmicznych konfliktów i manipulacji czasem.

[steam item = 1523650]

Mocno zainspirowana serialową formułą, produkcja posiada unikalny format sezonowy, gdzie każdy odcinek stanowi pełnoprawne, samodzielne wyzwanie taktyczne. Pierwszy sezon Stargate: Timekeepers zostanie podzielony na dwie części, zawierające łącznie 14 odcinków – w dniu (nieokreślonej jeszcze) premiery zadebiutuje pierwsze 7 misji, druga połowa zostanie udostępniona graczom w późniejszym czasie. 


Podczas niedawnej prezentacji deweloperzy z Slitherine zaprezentowali wiele funkcji i mechanik rozgrywki. W jednym z odcinków, “The Resistance”, gracze wcielą się w dowódcę Evę McCain, która będzie eskortować zaopatrzenie dla ruchu oporu Hak’tyl. Gra oferuje możliwość interakcji z elementami świata gry, a różne ścieżki rozwoju misji dają graczom większą swobodę wyboru. W trakcie rozgrywki będziemy mieli do czynienia z różnymi rodzajami wrogów – od zwykłych po dobrze opancerzonych. Oprócz tego pojawi się tryb taktyczny, pozwalający na wykonywanie wielu działań jednocześnie.

Postacie odgrywają kluczową rolę w Stargate: Timekeepers. Każda z nich ma unikalne umiejętności, które będą niezbędne do pokonania przeciwników i rozwiązania zagadek w grze. Rozgrywka wymaga precyzyjnego planowania i skutecznych działań, często stawiając na znacznie większy nacisk na skradanie się niż otwartą walkę. Wybory podejmowane przez graczy mają kluczowe znaczenie, które mogą znacząco wpłynąć na historię w grze.

Światy, w jakich rozgrywają się kolejne odcinki, prezentują różnorodne środowiska science fiction, które zostały starannie zaprojektowane. Przemierzamy bujne dżungle czy mroźne szczyty, które nadają grze unikalny charakter.

Stargate: Timekeepers to oficjalna część uniwersum, która odchodzi od głównego wątku po zakończeniu siódmego sezonu serialu Stargate SG-1, prezentując zupełnie nową historię.

Choć nie znamy jeszcze daty oficjalnej premiery to zainteresowani już niedługo będą mogli sprawdzić wersję beta gry – testy powinny wystartować wkrótce. Zapisy znajdziesz w tym linku.

Paweł Mikulski
Paweł Mikulski

Zapalony gracz i miłośnik technologii. Lubię grać zarówno na PC, jak i konsolach, ale moje największe odkrycie to Steam Deck.

Artykuły: 248