Najważniejsze informacje o ARMORED CORE VI FIRES OF RUBICON – co warto wiedzieć przed premierą?

ARMORED CORE VI: FIRES OF RUBICON to dynamiczna gra akcji, w której zajmiemy się pilotowaniem mechów w szybkich, nieograniczonych przestrzenią potyczkach. Ogromne, wielopoziomowe lokacje, pełne zróżnicowanych terenów i struktur, zapewniają nieograniczone możliwości taktyczne. Mobilność mechów zarówno na lądzie, jak i w powietrzu, umożliwia tworzenie unikalnych strategii i zapewnia niepowtarzalne doświadczenia. Za grę odpowiedzialne uwielbiane przez wielu graczy FromSoftware, znane z wymagających i rozbudowanych produkcji, takich jak Dark Souls, Bloodborne czy Elden Ring.

[steam item = 1888160]

Jednym z kluczowych elementów ARMORED CORE VI: FIRES OF RUBICON jest możliwość personalizacji mecha. Wybór części nie tylko zmienia rodzaj ataku , ale też wpływa na jego sposób poruszania się oraz styl walki. Dzięki temu, do każdej misji można podejść z na wiele różnych sposobów. Dodatkowo gra oferuje rozbudowany system modyfikacji wizualnej, pozwalający na zmianę kolorów i faktur powierzchni poszczególnych elementów mecha.

Produkcja oferuje również ekscytujące walki z bossami, które będą opierać się na charakterystycznych dla produkcji FromSoftware założeniach: umiejętności wyczucia ataków przeciwnika oraz odpowiedniej reakcji na nie. Model walki jest agresywny, a ciosy przeciwników brutalne. Każde zwycięstwo nad potężnym przeciwnikiem jest wynikiem umiejętności, determinacji i strategicznego myślenia.

Zaprezentowany przez Bandai Namco Europe oraz FromSoftware najnowszy materiał z rozgrywki jest jak dotąd najbardziej wnikliwym spojrzeniem na intensywną akcję, rozległe poziomy oraz wymagające sekwencje bitewne gry.

Sukces w ARMORED CORE VI: FIRES OF RUBICON będzie wynikać z eksperymentowania z wysoko konfigurowalnymi mechami, co jest charakterystyczną cechą serii, oraz z nauki odpowiednich strategii i technik, takich jak oszałamianie wrogów odpowiednimi broniami, łączenie ataków na odległość i wręcz oraz wykorzystywanie każdej przewagi w bitwie.

ARMORED CORE VI FIRES OF RUBICON ukaże się 25 sierpnia na PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One i PC za pośrednictwem Steam i jest dostępna w przedsprzedaży. Na każdej z platform zagramy w kinowej polskiej wersji językowej (napisy).


Według najnowszych informacji szacowany czas potrzebny na ukończenie głównego wątku w ARMORED CORE VI: FIRES OF RUBICON to mniej więcej 30-40 godzin. Nie ma jeszcze zbyt wielu detali na temat obecności zadań pobocznych i różnych zakończeń.

Paweł Mikulski

Paweł Mikulski

Zapalony gracz i miłośnik technologii. Lubię grać zarówno na PC, jak i konsolach, ale moje największe odkrycie to Steam Deck.

Artykuły: 297