Zapowiedzi gier Nocny Wędrowiec oraz Thorgal od polskiego Mighty Koi Studio

Mighty Koi Studio: Świeże podejście do polskiej fantastyki w grach

Założone w 2022 roku Warszawskie Mighty Koi Studio zaskakuje branżę gamingową, ogłaszając adaptacje dwóch kultowych dzieł polskiej fantastyki – Thorgala oraz Pana Lodowego Ogrodu (Nocny Wędrowiec). Zapowiedzi te zwiastują nową erę dla polskich produkcji, łącząc klasyczną narrację z nowatorskimi rozwiązaniami technologicznymi i graficznymi, a także obiecując graczom niezapomniane emocje i głębię rozgrywki.

Gra Nocny Wędrowiec – nowa odsłona Pana Lodowego Ogrodu

Nocny Wędrowiec (Night Wanderer) to gra inspirowana czterotomową sagą Jarosława Grzędowicza, która zdobyła szerokie uznanie zarówno wśród czytelników, jak i krytyków, otrzymując prestiżowe nagrody literackie. Twórcy obiecują porywającą rozgrywkę typu soulslike z elementami RPG, opowiadającą historię Vuko Drakkainena, najemnika wysłanego na tajemniczą planetę Midgaard. Gra wyróżnić ma się innowacyjną mechaniką rozgrywki i dynamicznym systemem walki, a fabuła – rozbudowana i pełna niespodzianek – ma najpełniej oddawać ducha i klimat powieści. Współpraca z Jarosławem Grzędowiczem i patronat wydawnictwa Fabryka Słów są gwarantem wierności materiałowi źródłowemu.

Gra Thorgal – wciel się w rolę legendarnego Wikinga

Drugim tytułem w portfolio Mighty Koi jest Thorgal, bazujący na słynnym komiksie autorstwa Grzegorza Rosińskiego i Jeana Van Hamme’a. Od 1977 roku przygody „dziecka gwiazd” fascynują czytelników na całym świecie, przekładając się na 20 milionów sprzedanych egzemplarzy i tłumaczenia na 18 języków. Gra pozwoli wcielić się w słynnego Wikinga, Thorgala Aegirssona, i przeżyć z nim niezliczone przygody, stawiając czoła bandytom, potworom i bogom. Ambitna adaptacja obiecuje przygodową grę akcji z elementami RPG, wprowadzając graczy w w sam środek legendarnego uniwersum.

Projekty pełne ambicji

Mighty Koi podkreśla zaangażowanie w tworzenie gier na najwyższym poziomie, wykorzystując Unreal Engine 5 oraz nowoczesne technologie, takie jak fotogrametria i sztuczna inteligencja. Silnik ten, wraz z autorskimi rozszerzeniami, pozwala na stworzenie niezwykle realistycznych i immersyjnych światów gier. Ponad 100-osobowy zespół twórców, w tym weterani branży z firm takich jak CD Projekt, Konami czy Ubisoft, świadczy o szerokich kompetencjach i doświadczeniu, co może przełożyć się na unikalność i wysoką jakość obu tytułów.

Gra Nocny Wędrowiec/Night Wanderer
Gra Nocny Wędrowiec/Night Wanderer

Wizja i oczekiwania

Ogłoszenie Mighty Koi Studio to wyzwanie rzucone gigantom branży, pokazujące, że polska fantastyka ponownie ma szansę na globalny sukces w świecie gier. Adaptacje Thorgala i Pana Lodowego Ogrodu mają potencjał, by stać się kolejnymi, po Wiedźminie, flagowymi produktami promującymi polską kulturę na arenie międzynarodowej. Współpraca z zewnętrznymi parterami, takimi jak Mastercard, AMD, Nvidia, czy Fabryka Słów, dodatkowo podnosi oczekiwania i zapowiada rozległą promocję oraz wsparcie dla projektów.

Mighty Koi

Oczekuje się, że gry zadebiutują na rynku w ciągu najbliższych 2-3 lat, a do tego czasu Mighty Koi obiecuje regularne aktualizacje i wgląd w proces tworzenia. Fani gier i polskiej fantastyki mogą śledzić postępy na oficjalnej stronie studia oraz na Steamie, gdzie warto dodać obie pozycje do listy życzeń.

Pozostałe materiały graficzne z gry Thorgal

Pozostałe materiały graficzne z gry Nocny Wędrowiec

Paweł Mikulski

Paweł Mikulski

Zapalony gracz i miłośnik technologii. Lubię grać zarówno na PC, jak i konsolach, ale moje największe odkrycie to Steam Deck.

Artykuły: 308