Nowe informacje o Cyberpunk 2077: Widmo Wolności oraz Aktualizacji 2.0 – Gamescom 2023

Podczas tegorocznego Gamescomu, CD PROJEKT RED zaprezentował zwiastun wprowadzający nowe aspekty rozgrywki w Cyberpunku 2077 oraz jego nadchodzącym dodatku, Widmo Wolności.

Zwiastun, który został zaprezentowany na scenie Opening Night Live, ukazał kompilację nowych elementów, jakie gracze mogą oczekiwać w rozszerzeniu Widmo Wolności dla Cyberpunka 2077. Potwierdzono, że wszystki nowości zaprezentowane w zwiastunie trafią do gry wraz z dodatkiem Widmo Wolności, a wiele z nich będzie dostępnych także dla graczy jako część darmowej Aktualizacji 2.0 dla Cyberpunka 2077.

Wśród nowych funkcji znajduje się wyjątkowe drzewko atutów zatytułowane „Relic”, które wprowadza zestaw potężnych umiejętności, mających znaczący wpływ na mechanikę rozgrywki. To rozszerzenie otwiera nowe perspektywy taktyczne i kreatywne dla graczy, co przekłada się na różnorodność podejść do rozwiązywania zadań. Ponadto, Widmo Wolności wprowadza nową, ekskluzywną lokalizację zwaną „Dogtown”, kolejne misje specjalne, zadania poboczne, a także bogaty wybór wyposażenia i wszczepów, ubrań.

Niezwykle oczekiwanym ulepszeniem jest modernizacja sztucznej inteligencji policji w grze. Nowy, zaawansowany system SI pozwoli policji na dynamiczną reakcję na działania gracza, w tym na eskalację sytuacji i wprowadzanie ulicznych blokad. Mechanika prowadzenia pojazdów także została rozszerzona o opcję „jazdy bojowej”, umożliwiającą strzelanie podczas jazdy oraz wykorzystywanie haków bojowych, co dodaje nowego wymiaru chaosu na ulicach Night City.

Nowości te, w tym system atutów i umiejętności, udoskonalony system policji oraz jazda bojowa, to tylko niektóre z licznych ulepszeń, które zagoszczą w Aktualizacji 2.0. Uaktualnienie to będzie dostępne dla posiadaczy Cyberpunka 2077 na platformach Xbox Series X|S, PlayStation 5 i PC.

Premiera długo oczekiwanego dodatku, Widmo Wolności, zaplanowana jest na 26 września 2023 roku na konsolach Xbox Series X|S, PlayStation 5 oraz PC. Gracze ponownie wcielą się w postać V, płatnego rewolwerowca w świecie cyberpunkowej przyszłości, by zanurzyć się w intrydze szpiegowskiego thrillera, w którym ważne kręgi władzy i bezwzględni najemnicy rządzą Night City.


Paweł Mikulski

Paweł Mikulski

Zapalony gracz i miłośnik technologii. Lubię grać zarówno na PC, jak i konsolach, ale moje największe odkrycie to Steam Deck.

Artykuły: 297