Nowy zwiastun The Alters i premiera w Xbox Game Pass

11 bit studios przedstawiło pierwszy zwiastun rozgrywki swojej najnowszej produkcji – The Alters. Jest to emocjonująca gra science fiction, która już wkrótce zadebiutuje w usłudze Game Pass na PC i konsolach Xbox. Tytuł zapowiada się jako niebanalne połączenie przygody i głębokiej refleksji, skłaniając graczy do zastanowienia się nad jednym z najczęściej zadawanych pytań w historii ludzkości: co by było, gdyby?

Zwiastun z rozgrywką z gry The Alters

The Alters to opowieść o Janie Dolskim, który próbuje uciec z niegościnnej planety, jednocześnie szukając odpowiedzi na pytania dotyczące własnej egzystencji. Produkcja inspirowana jest uznanym tytułem This War of Mine i rzuca graczy w sam środek walki o przetrwanie, z którą Jan nie może uporać się sam. Po awaryjnym lądowaniu na opuszczonej planecie, przytłoczony przez srogie warunki i palące słońce, bohater musi szukać schronienia w zaawansowanej mobilnej bazie, przeznaczonej do obsługi przez zgrany zespół.

Nowy zwiastun The Alters i premiera w Xbox Game Pass

Sytuacja ulega zmianie, gdy Jan odkrywa Rapidium – tajemniczą substancję, występującą tylko na tej niebezpiecznej planecie. Dzięki interakcji z kwantowym komputerem na pokładzie mobilnej bazy, Jan ma możliwość manipulowania kluczowymi decyzjami ze swojej przeszłości. Pozwala mu to na tworzenie alternatywnych wersji siebie – zwanych Alters – które mogą zmienić wszystko.

Nowy zwiastun The Alters i premiera w Xbox Game Pass

Alters są niezbędnymi sojusznikami w walce o przetrwanie. Posiadają różnorodne umiejętności, kluczowe do naprawy bazy, podtrzymania życia, tworzenia niezbędnych narzędzi oraz wydobywania cennych zasobów. Każdy z Alters jest jednak więcej niż tylko wykonawcą zadań; są świadomymi istotami, z własnymi emocjami, celami, a nawet nutką egzystencjalnych wątpliwości. Choć może to prowadzić do chaosu, ich wspólnym celem pozostaje przetrwanie, ucieczka i samodzielne przezwyciężenie trudności.

Gra The Alters zostanie wydana jeszcze w tym roku na PC z systemem Windows 11 oraz na konsole. Tytuł będzie dostępny w usługach PC oraz Xbox Game Pass od momentu premiery. Tytuł można dodać już do swoich list życzeń, m.in. na Steam.

Paweł Mikulski

Paweł Mikulski

Zapalony gracz i miłośnik technologii. Lubię grać zarówno na PC, jak i konsolach, ale moje największe odkrycie to Steam Deck.

Artykuły: 297