Persona 3 Reload po polsku i z datą premiery – najważniejsze informacje

Z niecierpliwością oczekiwana przez fanów serii, Persona 3 Reload w końcu doczekała się oficjalnej daty premiery. Po wcześniejszym, nieco rozczarowującym wydaniu Persona 3 Portable na aktualnych konsolach i PC, zdecydowanie mocniej odnowiona edycja powinna przypaść do gustu wielu miłośnikom taktycznych jRPGów.

[steam item = 2161700]

Persona 3 Reload została zbudowana od podstaw przy użyciu silnika Unreal Engine 4, co pozwoliło na stworzenie zupełnie nowej wizji klasycznego tytułu, który po raz pierwszy zadebiutował na Zachodzie w 2007 roku. Oryginalna Persona 3 wprowadziła wiele mechanik, które stały się stałym elementem kolejnych części serii, w tym popularne Social Links. Bez niej gry takie jak Persona 4 Golden czy Persona 5 Royal prawdopodobnie wyglądałyby zupełnie inaczej.

Osoby, które zdecydują się na zakup gry w przedsprzedaży otrzymajają dodatkowo ścieżkę dźwiękową z utworami:

  • Reach Out to the Truth
  • Time To Make History
  • I’ll Face Myself -Battle-
  • A New World Fool
  • The Fog
  • Results

Oprócz stanardowej edycji, dostępne będą również:

Persona 3 Reload Digital Deluxe Edition, która zawiera
– Grę
– Cyfrowy Artbook: Wypełniony 64 stronami artów postaci, concept artów, teł i innych ilustracji z gry!
– Cyfrowa ścieżka dźwiękowa: Posłuchaj na nowo zaaranżowanych utworów z oryginalnej Persony 3 oraz zupełnie nowych utworów z Persony 3 Reload.


Persona 3 Reload Digital Premium Edition, w której znajdziemy
– Grę
– Cyfrowy artbook
– Cyfrowa ścieżka dźwiękowa
– Pakiet DLC Persona 3 Reload zawierający wszystkie wydane w przyszłości dodatki do gry.

Persona 3 Reload zostanie wydana na PlayStation 5, Xbox Series X/S oraz PC 2 lutego 2024 roku. Co ciekawe, według Steam seria po raz pierwszy zadebiuje w kinowej polskiej wersji językowej! Gra będzie dostępna również w abonamencie Xbox Game Pass.


Paweł Mikulski
Paweł Mikulski

Zapalony gracz i miłośnik technologii. Lubię grać zarówno na PC, jak i konsolach, ale moje największe odkrycie to Steam Deck.

Artykuły: 270