Final Fantasy VII Rebirth odkrywa karty – ogłoszenie daty premiery oraz nowy zwiastun

Podczas wrześniowej prezentacji PlayStation State of Play, firma Square Enix ogłosiła, że japoński RPG Final Fantasy VII Rebirth zadebiutuje 29 lutego 2024 roku tylko na Playstation 5. W przeciewieństwie do tegorocznej odsłony, tym razem nie znajdziemy tu polskiej lokalizacji.

Wraz z ogłoszeniem daty premiery, firma Square Enix przedstawiła także zwiastun, który zawierał liczne postacie, lokacje i minigry. Na ekranie pojawiły się m.in. postacie takie jak Cait Sith, Vincent Valentine oraz znane lokacje: Kalm, Junon czy The Golden Saucer. Dodatkowo potwierdzono, że w Final Fantasy VII Rebirth zajmiemy się hodowlą i wyścigami Chocobo.

Fabuła gry Rebirth kontynuuje wydarzenia z Remake’u, przenosząc graczy wraz z Cloudem, Tifą, Barretem, Aerith do niewielkiego miasteczka Kalm. Niemniej, firma Square Enix nie uściśliła jeszcze, na którym etapie oryginalnej historii gra może się zakończyć. Wiadomo natomiast, że ukończenie całej historii ma zająć do 100 godzin.

Final Fantasy VII Rebirth zostało zaplanowane jako ekskluzywna produkcja na konsolę PlayStation 5, a premiera ma się odbyć 29 lutego 2024 roku. Według najnowszych informacji ekskluzywność ma potrwać przynajmniej do 29 maja 2024.


Paweł Mikulski

Paweł Mikulski

Zapalony gracz i miłośnik technologii. Lubię grać zarówno na PC, jak i konsolach, ale moje największe odkrycie to Steam Deck.

Artykuły: 297