Premiera ślicznej platformówki – Trine 5: A Clockwork Conspiracy

Trine 5: A Clockwork Conspiracy to najnowsza odsłona serii gier Trine, która kontynuuje przygody trzech bohaterów: Amadeusa, Zoyi i Pontiusa. Gra została dziś wydana na platformy Xbox, PlayStation, Switch i PC, a jej głównymi atrakcjami są piękna i niezwykle kolorowa oprawa wizualna, ciekawe zagadki środowiskowe oraz możliwość rozgrywki w trybie kooperacji dla czterech graczy zarówno online, jak i lokalnie.

[steam item = 1436700]

W Trine 5 bohaterowie podejmują się misji pokonania armii Clockwork. Ich reputacja i magiczne moce są zagrożone, co dodaje rozpędu ich najnowszej przygodzie. Produkcja zachowuje swój charakterystyczny styl 2,5D i oferuje dwadzieścia rozbudowanych poziomów. System zagadek został tak zaprojektowany, aby skalować się w zależności od liczby graczy, co dodaje dynamiki i urozmaicenia. Oprócz tego, gra oferuje różnorodne ustawienia trudności, zarówno dla zagadek, jak i dla walki. Gra oferuje rozbudowany system umiejętności, który pozwala na rozwijanie postaci w trakcie rozgrywki i zachęca do eksperymentowania.

Trine 5: A Clockwork Conspiracy zbiera bardzo dobre oceny od recenzentów, choć przejawiają się narzekania na małą innowacyjność rozgrywki i wykorzystanie wielu pomysłów z poprzednich części.

Jeśli szukacie ciekawej platformówki, która rozwija skrzydała w kooperacji, to jest bardzo ciekawa i godna uwagi pozycja. Zwłaszcza, że dziś produkuje się zdecydowanie za mało gier z kanapowym trybem współpracy.

Produkcja nie została jeszcze zweryfikowana przez Valve, więc nie ma potwierdzenia, że zadziała na Steam Decku. Jeśli korzystasz z Nvidia GeForce Now to Trine 5 powinno być już tam dostępne.


Paweł Mikulski

Paweł Mikulski

Zapalony gracz i miłośnik technologii. Lubię grać zarówno na PC, jak i konsolach, ale moje największe odkrycie to Steam Deck.

Artykuły: 308