Sprawdzam Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm – wrażenia z rozgrywki [PC, Steam Deck]

Dzięki uprzejmości twórców otrzymałem możliwość sprawdzenia przedpremierowo bardzo przyjemnej gry, która wprost garściami czerpie z dorobku serii Legends of Zelda – Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm. Grę testowałem w wersji PC na Steam Decku i moje pierwsze wrażenia odnośnie wydajności są zdecydowanie pozytywne.

[steam item = 1622710]

Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm na Steam Decku

Przede wszystkim gra nie wymaga żadnych kombinacji i uruchamia się bez problemów. Jest tutaj zarówno bardzo czytelny interfejs, wsparcie dla kontrolera oraz możliwość przechowywania zapisów rozgrywki w chmurze.

Jeśli chodzi o wydajność to Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm przez absolutnie większość czasu działa w stabilnych 60 FPS w rozdzielczości 1280×800 z wykorzystaniem skalowania obrazu AMD FSR w trybie jakości oraz po zastosowaniu wysokich ustawień graficznych. Nie ma problemów ze ścinkami, a jedynie w mieście gra potrafiła zgubić kilka klatek.

Pobór energii jest dość wysoki – w zależności od miejsca waha się między 18 a 25W, więc czas pracy na baterii sięga około 2 godzin. Po pierwszych testach nie zauważyłem dużej poprawy po zmniejszeniu detali na niskie, ale zablokowanie odświeżania na 40Hz pozwala pograć z godzinę dłużej.

Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm – informacje o grze

Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm pierwotnie został wydany w 2019 roku tylko na sprzęty Apple, a 13 miesięcy później wylądował na Nintendo Switch. Już 2 sierpnia trafi na kolejne platformy: PC, Xbox Series X|S oraz Playstation 5.

To bardzo przyjemna produkcja, która na pierwszy rzut oka przypomina klasyczne gry z serii The Legend of Zelda. Mamy tu bardzo podobne mechaniki rozgrywki – prosty system walki, zagadki środowiskowe, liczne podziemia oraz kolorowy i dość mocno otwarty świat do zwiedzenia. Widać, że brakuje tu nieco głębi, ale moje pierwsze wrażenia są całkiem pozytywne. Wcześniejsze wydania uzyskały średnią ocen na poziomie ok. 70% wg. Metacritic.

Czas potrzebny na ukończenie głównej historii powinien zająć ponad 12 godzin, więc nie jest to przygoda na dwa wieczory. Gra można kupić na Steam za 99zł, a wersje konsolowe zostały wycenione na 134 zł dla PlayStation oraz 137,49 zł dla Xbox Series X|S.

Jeśli chciałbyś sprawdzić inne gry przetestowane na Steam Decku to znajdziesz je w tym linku.

Paweł Mikulski

Paweł Mikulski

Zapalony gracz i miłośnik technologii. Lubię grać zarówno na PC, jak i konsolach, ale moje największe odkrycie to Steam Deck.

Artykuły: 297