Tak wyglądają pierwsze minuty rozgrywki w Lords of The Fallen

Lords of The Fallen zapowiada się na prawdziwą ucztę dla miłośników Dark Souls. Brutalny i pełny niebezpieczeństw świat oraz podstawowe mechanizmy rozgrywki wydają się być niemal w całości przeniesione z uniwersum wykrowanego przez FromSoftware. W nowym, opublikowanym przez IGN materiale, możemy sprawdzić jak wyglądają pierwsze minuty rozgrywki.

Jest tu zarówno sporo walki bronią białą i łukiem, jak i eksploracji. Lords of The Fallen wyróżnia się możlwiością dynamicznego przeniesienia się do alternatywnego świata umarłych, w którym czekają nas sekrety, zagadki i nowi wrogowie – na filmie widać jak to mniej więcej będzie się to prezentować podczas zabawy.

Gra wygląda bardzo ładnie, ale ciężko mi w tym krótkim fragmencie dostrzec powiew nowej generacji silnika Unreal Engine. Nagranie powstało prawdopodobnie na PC, co widać po szczegółowości detali, odpowiedniej ostrości obrazu i zachowaniu przy tym płynności na poziomie 60 klatek na sekundę. Według najnowszych informacji,

Lords of The Fallen będzie posiadał na konsolach dwa tryby graficzne:
– dynamiczne 1080p przy 60 FPS
– dynamiczne 1440p przy 30 FPS z lepszym oświetleniem, cienami i szczegółowością obrazu

Niezależnioe od ustawień, cały system oświetlenia w grze będzie oparty o nową technologię Lumen, co powinno zapewnić bardzo realistyczne oświetlenie w czasie rzeczywistym. Na duży plus zasługuje brak widocznych przycinek, które trapiły większość gier na UE4.

Wymagania Lords of The Fallen są dość wysokie:

 • Minimalne do rozgrywki w 720p na niskich ustawieniach:
  Procesor:  intel i5 8400 | AMD Ryzen 5 2600
  12GB RAM
  NVIDIA GTX-1060 | AMD Radeon RX 590 z 6GB VRAM
  45GB na dysku HDD, zalecane SSD
 • Zalecane do rozgrywki w 1080p na wysokich ustawieniach:
  Procesor: intel i7 8700 | AMD Ryzen 5 3600
  16GB RAM
  NVIDIA RTX-2080 | AMD Radeon RX 67000 z 8GB VRAM
  45GB na dysku SSD

Cieżko progonozować, czy Lords of The Fallen będzie grywalne na Steam Decku, jednak biorąc pod uwagę jak działa choćby Remnant II na Unreal Engine 5 to powinniśmy spodziewać się rozgrywki w 30 FPS z pewnymi spadkami na podstawowych ustawieniach graficznych

Premiera Lords of The Fallen została wyznaczona na 13 października 2023. Gra zadebiutuje na PC, Xbox Series X|S oraz Playstation 5.

Paweł Mikulski

Paweł Mikulski

Zapalony gracz i miłośnik technologii. Lubię grać zarówno na PC, jak i konsolach, ale moje największe odkrycie to Steam Deck.

Artykuły: 297