Tak wyglądają pierwsze minuty rozgrywki w Lords of The Fallen

CI Games, we współpracy ze swoim studiem HEXWORKS, ujawniło właśnie obszerny plan ciągłego rozwoju gry Lords of the Fallen.

Lords of The Fallen zapowiada się na prawdziwą ucztę dla miłośników Dark Souls. Brutalny i pełny niebezpieczeństw świat oraz podstawowe mechanizmy rozgrywki wydają się być niemal w całości przeniesione z uniwersum wykrowanego przez FromSoftware. W nowym, opublikowanym przez IGN materiale, możemy sprawdzić jak wyglądają pierwsze minuty rozgrywki.

Jest tu zarówno sporo walki bronią białą i łukiem, jak i eksploracji. Lords of The Fallen wyróżnia się możlwiością dynamicznego przeniesienia się do alternatywnego świata umarłych, w którym czekają nas sekrety, zagadki i nowi wrogowie – na filmie widać jak to mniej więcej będzie się to prezentować podczas zabawy.

Gra wygląda bardzo ładnie, ale ciężko mi w tym krótkim fragmencie dostrzec powiew nowej generacji silnika Unreal Engine. Nagranie powstało prawdopodobnie na PC, co widać po szczegółowości detali, odpowiedniej ostrości obrazu i zachowaniu przy tym płynności na poziomie 60 klatek na sekundę. Według najnowszych informacji,

Lords of The Fallen będzie posiadał na konsolach dwa tryby graficzne:
– dynamiczne 1080p przy 60 FPS
– dynamiczne 1440p przy 30 FPS z lepszym oświetleniem, cienami i szczegółowością obrazu

Niezależnioe od ustawień, cały system oświetlenia w grze będzie oparty o nową technologię Lumen, co powinno zapewnić bardzo realistyczne oświetlenie w czasie rzeczywistym. Na duży plus zasługuje brak widocznych przycinek, które trapiły większość gier na UE4.

Wymagania Lords of The Fallen są dość wysokie:

 • Minimalne do rozgrywki w 720p na niskich ustawieniach:
  Procesor:  intel i5 8400 | AMD Ryzen 5 2600
  12GB RAM
  NVIDIA GTX-1060 | AMD Radeon RX 590 z 6GB VRAM
  45GB na dysku HDD, zalecane SSD
 • Zalecane do rozgrywki w 1080p na wysokich ustawieniach:
  Procesor: intel i7 8700 | AMD Ryzen 5 3600
  16GB RAM
  NVIDIA RTX-2080 | AMD Radeon RX 67000 z 8GB VRAM
  45GB na dysku SSD

Cieżko progonozować, czy Lords of The Fallen będzie grywalne na Steam Decku, jednak biorąc pod uwagę jak działa choćby Remnant II na Unreal Engine 5 to powinniśmy spodziewać się rozgrywki w 30 FPS z pewnymi spadkami na podstawowych ustawieniach graficznych

Premiera Lords of The Fallen została wyznaczona na 13 października 2023. Gra zadebiutuje na PC, Xbox Series X|S oraz Playstation 5.

Scroll to Top