Metroidvania The Last Faith zadebiutuje już jutro – najważniejsze informacje o grze

The Last Faith to metroidvania, która łączy w sobie elementy platformówki akcji i fantasy. Gracze wcielają się w postać Erica, przemierzającego pełne niebezpieczeństw gotyckie miasto Mythringal. Celem Erica jest odkrycie prawdy na temat starej przepowiedni i zepsucia trawiącego metropolię. Premiera zaplanowana jest na 15 listopada 2023 roku, a za produkcję odpowiada niezależne studio Kumi Souls Games. Powstanie The Last Faith było możliwe dzięki udanej kampanii crowdfundingowej na Kickstarterze.

[steam item = 1274600]

Zapowiedź gry The Last Faith

Fabuła i świat gry

Akcja gry rozgrywa się w gotyckim mieście Mythringal, stolicy potężnego królestwa, które przeżyło wojnę domową i plagę. Władzę sprawuje tu kult religijny, który pozostawił mieszkańców na pastwę losu. Eric, główny bohater cierpiący na amnezję, wplątuje się w intrygę, która stopniowo odkrywa przed nim prawdę o zepsuciu świata.

Mechaniki rozgrywki

The Last Faith to gra 2D, gdzie akcję obserwujemy z boku. Będziemy eksplorować tu rozległe, różnorodne lokacje, takie jak cytadele, pałace, świątynie czy mroczne podziemia. Mapa to przypomina rozbudowany labirynt, w którym dostęp do niektórych obszarów uzyskuje się po zdobyciu odpowiedniego wyposażenia lub umiejętności. Eksplorację urozmaicają zagadki środowiskowe i walki z różnorodnymi potworami, w tym imponującymi bossami.

Walka i arsenal

Walka jest kluczowym elementem gry. Trzbea wykazać się szybkością, refleksem, a także umiejętnym wykorzystaniem arsenału Erica, który obejmuje broń białą, palną oraz magię ofensywną. Możliwe jest również ulepszanie broni, nadając jej moce różnych żywiołów. Tytuł czerpie garściami również z gatunku souslike, więc każdy cios musi być tu dobrze przemyślany.

Ciekawa stylistyka

The Last Faith posiada mroczną grafikę wykonaną w technice pixel art, z projektami lokacji utrzymanymi w stylu gotyckim i różnorodnymi przeciwnikami. Całość mocno przypomina połączenie klimatycznej serii Blasphemous z lekką nutą Castlevanii. Miłośnicy takiego stylu powinni być zachwyceni.

Premiera The Last Faith

The Last Faith zadebiutuje na PC, oraz konsolach Nintendo Switch, Playstation 4/5 oraz Xbox One/Series już 15 listopada 2023.

To bardzo obiecująca propozycja dla fanów gier metroidvania, oferująca bogatą fabułę, rozbudowaną mechanikę i unikalny styl graficzny. Czy spełni oczekiwania graczy, przekonamy się już niebawem.


Paweł Mikulski

Paweł Mikulski

Zapalony gracz i miłośnik technologii. Lubię grać zarówno na PC, jak i konsolach, ale moje największe odkrycie to Steam Deck.

Artykuły: 297