Premiera The Thaumaturge przełożona na początek przyszłego roku

W dynamicznie zmieniającym się świecie rozwoju gier wideo, dążenie do doskonałości często oznacza podejmowanie trudnych decyzji. Dokładnie tak stało się w przypadku 11 bit studios i Fool’s Theory, zespołów stojących za wyczekiwaną grą RPG, The Thaumaturge. Początkowo zaplanowana na 5 grudnia, premiera gry została przesunięta na 20 lutego 2024 roku na PC, a wersje na PlayStation 5 i Xbox Series X|S pojawią się później.

Opóźnienie gry to zawsze trudna decyzja

Opanowanie mistycznych sztuk to nie lada wyzwanie, podobnie jak stworzenie gry, która spełnia wysokie standardy. The Thaumaturge, gra RPG skoncentrowana na narracji, jest tego dowodem. Zespoły z 11 bit studios i Fool’s Theory są zdeterminowane, aby dostarczyć grę, która nie tylko spełni, ale przewyższy oczekiwania graczy.

W miarę zbliżania się do finalnych etapów rozwoju, zespół zdał sobie sprawę z możliwości dalszego ulepszenia gry.. Mając możliwość wykorzystania dodatkowego czasu, podjęto decyzję o opóźnieniu premiery.

Świat The Thaumaturge

Akcja The Thaumaturge rozgrywa się w Warszawie w 1905 roku, gdzie gracze wcielają się w postać Wiktora Szulskiego, thaumaturga zmieniającego się z przeszłością. Gra zagłębia się w skomplikowany temat wewnętrznych demonów, koncepcję, która w tym świecie nabiera dosłownego znaczenia. Demony, znane jako Salutory, żywią się najciemniejszymi sekretami, a tylko tytułowy thaumaturg posiada moc uwolnienia od tego ciężaru.

Czy warto czekać?

Opóźnienie The Thaumaturge przypomina o złożonej i często nieprzewidywalnej naturze rozwoju gier. Chociaż miłośnicy nieszablonowych RPGów będą musieli poczekać nieco dłużej, obietnica dopracowania produkcji i rozwinięcia jej możliwości wydaje się być tego warta. The Thaumaturge zadebiutuje na PC 20 lutego 2024 roku, a wersje konsolowe pojawią się później – nowa data premiery nie została jeszcze ogłoszona.

Paweł Mikulski

Paweł Mikulski

Zapalony gracz i miłośnik technologii. Lubię grać zarówno na PC, jak i konsolach, ale moje największe odkrycie to Steam Deck.

Artykuły: 297