UNKNOWN 9: AWAKENING – zapowiedź gry, pierwszy zwiastun

Reflector Entertainment ujawnił dziś Unknown 9: Awakening, przygodową grę akcji z perspektywy trzeciej osoby, która ma zadebiutować latem 2024 roku. Tytuł ten zostanie wydany na platformy PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S oraz PC za pośrednictwem Steam, a szczegóły dotyczące wersji pudełkowych zostaną ogłoszone niebawem.

UNKNOWN 9: AWAKENING pierwszy zwiastun

Zarys fabuły Unknown 9: Awakening

Unknown 9: Awakening wprowadza graczy w życie Haroony, młodej dziewczyny obdarzonej zdolnością do przenikania do Fold – tajemniczego wymiaru, który istnieje równolegle do naszego świata. Historia skupia się na jej poszukiwaniach odpowiedzi na pytania dotyczące tej niezwykłej mocy, a także na uczeniu się, jak nią władać i jak nawiązać więź z tym alternatywnym wymiarem. Niestety, jej unikalne zdolności przyciągają uwagę tajemniczej organizacji Leap Year Society, pragnącej wykorzystać Haroonę do zmiany biegu historii ludzkości.

UNKNOWN 9: AWAKENING - zapowiedź gry, pierwszy zwiastun

Mechaniki rozgrywki

W Unknown 9: Awakening gracze wyruszą w podróż w celu naprawienia krzywd z przeszłości, mając możliwość decydowania, w jaki sposób Haroona rozwiąże napotkane konflikty. Opcje takie jak ataki z ukrycia, bezpośrednie starcia z przeciwnikami, czy też wykorzystywanie niezwykłych umiejętności w walce, pozwalają na kształtowanie indywidualnego stylu gry.

UNKNOWN 9: AWAKENING - zapowiedź gry, pierwszy zwiastun

Obsada i uniwersum

W rolę Haroony wciela się utalentowana aktorka Anya Chalotra, która sławę zdobyła jako Yennefer w Netflixowej „adaptacji” Wiedźmina. Unknown 9: Awakening stanowi część większego, narracyjnego uniwersum Unknown 9, obejmującego komiksy, podcasty, powieści i inne media.

UNKNOWN 9: AWAKENING - zapowiedź gry, pierwszy zwiastun

Za polską dystrybucję gry odpowiada Cenega, a premiera planowana jest na tegoroczne lato na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S oraz PC za pośrednictwem Steam.

Paweł Mikulski

Paweł Mikulski

Zapalony gracz i miłośnik technologii. Lubię grać zarówno na PC, jak i konsolach, ale moje największe odkrycie to Steam Deck.

Artykuły: 297