Wampiry w Diablo IV – zapowiedziano Sezon Krwi

Podczas wieczornego otwarcia targów Gamescom 2023 ogłoszono nadchodzący start „Sezonu Krwi” – drugiego sezonu gry Diablo IV. Wapiry trafią do Sanktuarium już niedługo, bo premiera została wyznaczona na 17 października.

Gaming Mode

Podczas wydarzenia wystąpili główny dyrektor ds. Diablo, Rod Fergusson, oraz aktorka i producentka Gemma Chan, która dołącza do obsady głosowej gry.

W sezonie gracze będą stawiać czoła wampirom, którzy przejmują kontrolę nad Sanktuarium. Ich zadaniem będzie zdobycie mocy wampirów, korzystając z pomocy postaci Erys, łowczyni wampirów, w którą wcieli się Gemma Chan. Gracze będą używać tych nadnaturalnych zdolności, by bronić Sanktuarium i pokonać ich władcę.

Wraz z umiejętnościami wampiryzmu, sezon przyniesie nową serię zadań oraz 5 bossów finałowych, przy których gracze będą mogli wybierać specjalne przedmioty unikatowe i ultraunikatowe jako nagrody.

Ponadto, wprowadzone zostaną ulepszenia jakości życia, takie jak efektywne zarządzanie klejnotami w ekwipunku oraz możliwość przeniesienia punktów mistrzostwa, umiejętności, ulepszeń mikstur i limitów oboli do nowego sezonu, jeśli zostaną zdobyte przez postać w Sferze Wieczności lub wcześniejszym Sezonie. Przewidziane są również zmiany w efektach statusu, w tym Odsłonięcie, Przytłoczenie, obrażenia od trafień krytycznych i odporności na żywioły. Wszystkie te zmiany oraz możliwość wyboru unikalnych przedmiotów jako nagród będą dostępne zarówno w Sferze Sezonowej, jak i Wieczności.

W czasie konferencji ogłoszono również imponujące osiągnięcia gry. Od światowej premiery Diablo IV, liczba graczy przekroczyła 12 milionów, a łączny czas spędzony w grze wyniósł ponad 1.3 miliarda godzin, średnio ponad 100 godzin na osobę.

Prezentowane podczas wydarzenia nowości stanowią jedynie wstęp do tego, co nas czeka w „Sezonie Krwi”. Więcej informacji na ten temat zostanie ujawnionych w okolicach daty premiery sezonu.

Wybrane dla Ciebie