Wystartowała przedsprzedaż Blasphemous 2

Blasphemous 2, czyli kontynuacja bardzo uznanej dwuwymiarowej platformowej gry akcji z elementami metroidvanii zadebiutuje już 24 sierpnia na Nintendo Switch, PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S, a od dziś wystartowała jej przedsprzedaż. Jeśli jesteście miłośnikami wydań pudełkowych to mam kolejną dobrą wiadomość – wersje konsolowe trafią również do klasycznej dystrybucji.

[steam item = 2114740]

Druga odsłona serii Blasphemous zapowiada powrót Penitenta, kontynuując historię po wydarzeniach w bezpłatnym dodatku Wounds of Eventide do oryginalnej gry. Obudzony w obcej, nieznanej krainie i pozbawiony spoczynku w swoim docelowym miejscu, bohater wraca do nieskończonego cyklu życia, śmierci i zmartwychwstania, nie mając innego wyboru, jak tylko zbadać tę niebezpieczną nową rzeczywistość i odkryć jej dawno zapomniane tajemnice.

W grze zwiedzimy zupełnie nowe, skąpane w gotyckim klimacie lokacje, a na naszej drodze staną hordy ciekawie zaprojektowanych przeciwników i bossów. Walka podobnie jak w poprzedniej części będzie krawa i wymagająca – Blasphemous 2 zaoferuje różnorodne rodzaje broni, pozwalając na brutalne egzekucje i rozbudowane kombinacje ciosów.

Już niedługo przekonamy się, czy twórcom uda się dostarczyć produkcję, która będzie na tyle świeża i zróżnicowana, by ponownie podbijć serca graczy.

Blasphemous 2 zadebiutuje 24 sierpnia na platformach Nintendo Switch, PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S w angielskiej wersji językowej. Obecnie nie posiadamy żadnych informacji dotyczących kompatybilności z Steam Deckiem, jednak biorąc pod uwagę działanie poprzedniej części gry, jestem pełen optymizmu.

Paweł Mikulski
Paweł Mikulski

Zapalony gracz i miłośnik technologii. Lubię grać zarówno na PC, jak i konsolach, ale moje największe odkrycie to Steam Deck.

Artykuły: 270