Armored Core VI: Fires of Rubicon debiutuje na rynku i z miejsca zdobywa serca recenzentów i graczy

W tak gorącym okresie wydawniczym bardzo ciężko o sukces, o czym mogło przekonać się wielu wydawców ostatnich gier. Jednak gry od FromSoftware to niemal gwarancja jakości, a debiutujący dziś Armored Core VI: Fires of Rubicon szturmem zdobywa uznanie i serca graczy z całego świata. Już teraz ponad 100 000 graczy sprawdza swoją wytrzymałość na samym Steam, a najlepsze wyniki przyjdą zapewne w nadchodzący weekend.

Armored Core VI – zwiastun premierowy

Recenzenci bardzo wychwalają Armored Core VI: Fires of Rubicon za świetne i dynamiczne walki, wysoki (choć nieprzesadzony) poziom trudności, olbrzymie możliwości modyfikowania mechów, solidną i dobrze zoptymalizowaną warstwę techniczną. Aktualnie średnia ocen według serwisu Metacritic to 87% dla wersji Playstation 5, co klasyfikuje grę jako jeden z najlepszych tytułów w tym roku.

A jak wyglądają noty bezpośrednio od graczy? Tu również tytuł nie ma się czego wstydzić – z 2500 ocen aż 84% jest pozytywnych. Jest to chyba najlepiej zoptymalizowany tytuł w historii gier od FromSoftware, który działa świetnie na mniej wymagających sprzętach, takich jak choćby Steam Deck, a dla osób z potężnymi maszynami przygotowano po raz pierwszy możliwość rozgrywki w 120 FPS.

[steam item = 1888160]

Armored Core VI: Fires of Rubicon dostępne jest do kupienia na PC (Steam), Playstation 4|5 oraz Xbox One/Series X|S w polskiej wersji językowej z przetłumaczonymi napisami.

Paweł Mikulski

Paweł Mikulski

Zapalony gracz i miłośnik technologii. Lubię grać zarówno na PC, jak i konsolach, ale moje największe odkrycie to Steam Deck.

Artykuły: 297