Avatar: Frontiers of Pandora pokazuje swoje wdzięki na PC

Ubisoft przygotował prezentację Avatar: Frontiers of Pandora, która skupia się w pełni na komputerach i wodotryskach, które będzie można osiągnąć na odpowiednio mocnych maszynach.

W filmie możemy po raz pierwszy rzucić okiem na ustawienia graficzne wersji PC. Twórcy zapowiadają, że wydajność Avatar: Frontiers of Pandora będzie bardzo skalowana i nawet posiadacze nieco słabszych komputerów będą mogli cieszyć się z płynnej rozgrywki. Zadanie doboru odpowiednich ustawień ułatwia wbudowany benchmark, który szczegółowo pokazuje no co możemy sobie pozwolić.

Jeśli jednak posiadamy odpowiednio wydajny sprzęt to gra pozwoli włączyć ray tracing dla odbić i cieni, co znacząco poprawia atmosferę produkcji. W dniu premiery tytuł będzie posiadał wsparcie dla skalowania rozdzielczości AMD FSR 2, Intel XeSS oraz Nvidia DLSS 2. W pierwszym kwartale 2024 roku powinniśmy otrzymać w aktualizacji obsługę generowania klatek AMD FSR 3.

Gra zadebiutuje 7. grudnia 2023 na PC (tylko na Ubisoft Store), a także konsolach Xbox Series X|S oraz Playstation.


Paweł Mikulski

Paweł Mikulski

Zapalony gracz i miłośnik technologii. Lubię grać zarówno na PC, jak i konsolach, ale moje największe odkrycie to Steam Deck.

Artykuły: 297