Call of Duty: Modern Warfare III – najważniejsze informacje o kampanii fabularnej

Call of Duty: Modern Warfare III to bezpośrednia kontynuacja historii zakończonej w Modern Warfare II, gdzie gracze dołączają do sił specjalnych Task Force 141, aby stawić czoła ultranacjonalistycznemu zagrożeniu w postaci Władimira Makarowa. Gra oferuje zarówno tradycyjne misje kampanii, jak i nowo wprowadzone Misje Otwarte Misje Bojowe, które zapewniają większą swobodę działania i rozszerzają obszar gry.

Otwarte Misje Bojowe – nowość w Call of Duty

Otwarte Misje Bojowe to nowość w Call of Duty: Modern Warfare III, która pozawala na bardziej taktyczne i indywidualne podejście do kolejnych zadań. Gracze mogą wybierać między skradaniem, a bezpośrednim atakiem, korzystając z pojazdów lub zasobów znalezionych na mapie, takich jak skrzynie zaopatrzenia, płyty pancerne, kamizelki i inne. Misje te oferują liczne możliwości podejścia do zadań i zachęcają do eksploracji oraz ponownego przechodzenia poziomów w celu znalezienia nowych broni i przedmiotów.

W każdej misji OCB, Call of Duty: Modern Warfare III pozwala wcielić się w jednego z członków Task Force 141: Farah, Ghost, Gaz, Soap lub Price. Każdy operator ma przypisany zestaw wyposażenia zgodny z narracją misji, w tym urządzenia do skanowania otoczenia w poszukiwaniu zagrożeń. Gracze mogą znaleźć ulepszenia, takie jak spadochron, wciągarka czy kamizelka na płyty pancerne, które zwiększają ich możliwości obronne i ofensywne.

Mapa taktyczna i minimapa są kluczowe dla orientacji w terenie. Mapa taktyczna dostarcza przeglądu celu i jego lokalizacji, podczas gdy Minimapa wskazuje przedmioty w bezpośrednim otoczeniu, a także poziom zaalarmowania wroga oraz ich stan gotowości do walki, co jest przydatne podczas podejmowania decyzji taktycznych.

Nagrody za ukończenie misji

Za ukończenie misji kampanii gracze otrzymują różnorodne nagrody w grze, w tym nowe karty, operatorów, tokeny podwójnego doświadczenia oraz specjalny Projekt Broni Wieloosobowej, który zostaje odblokowany po ukończeniu kampanii.

Długość rozgrywki kampanii fabularnej Call of Duty: Modern Warfare III

Pomimo sporej regrywalności, pierwsze opinie graczy wskazują, że jest to najkrótszy tryb fabularny w historii Call of Duty i całą historię można poznać w mniej niż 4 godziny.

Fabuła posiada kilka intensywnych momentów, ale w ogólnym rozrachunku wypada słabiej niż poprzednie części. Można trafić na liczne narzekania, że tryb ten nie jest niczym innym niż rozgrzewką przed trybem multiplayer.

Wczesny dostęp do kampanii fabularnej Call of Duty: Modern Warfare III

Osoby, które zdecydują się na zakup przedpremierowy Call of Duty: Modern Warfare III mogą zapoznać się z trybem fabularnym już teraz na każdej platformie: PC (Steam oraz Battle.net), Playstation 4/5 oraz Xbox One/Series X|S.

Tryb multiplayer wystartuje 10. listopada 2023.


Paweł Mikulski
Paweł Mikulski

Zapalony gracz i miłośnik technologii. Lubię grać zarówno na PC, jak i konsolach, ale moje największe odkrycie to Steam Deck.

Artykuły: 270