Cyberpunk 2077 – Nowe informacje o dodatku Widmo Wolności oraz data premiery Aktualizacji 2.0

W najnowszym wydaniu programu Night City Wire, CD PROJEKT RED przedstawiło zwiastun nadchodzącego dodatku do gry Cyberpunk 2077, zatytułowanego Widmo wolności, a także podzieliło się z nami informacją o dacie premiery wyczekiwanej Aktualizacji 2.0.

Idris Elba, znany z wielu znaczących ról w takich filmach jak „Thor: Ragnarok” czy „Legion Samobójców„, nie tylko pokazał swoje aktorskie umiejętności w zwiastunie, ale również dzielił się swoimi przemyśleniami na temat postaci oraz produkcji, analizując zwiastun kadr po kadrze. Materiały zza kulis dały wgląd w proces twórczy i poziom zaangażowania studia w stworzenie autentycznej historii w świecie Cyberpunk 2077.

To jednak nie koniec nowości, które czekają na graczy. CD PROJEKT RED omówiło zmiany w mechanikach rozgrywki, które zostaną wprowadzone w ramach dodatku oraz zbliżającej się Aktualizacji 2.0. Ta zadebiutuje za kilka dni, bo już 21 września i będzie zawierała liczne innowacje, takie jak całkowicie przebudowany system działania policji w grze oraz modyfikacje i rozszerzenia drzewek atutów i umiejętności.

Znaczący nacisk został również położony na element muzyczny dodatku. Kompozytorzy odpowiedzialni za ścieżkę dźwiękową, P.T. Adamczyk i Jacek Paciorkowski, opowiedzieli o inspiracjach i procesie tworzenia muzyki. Zwrócili także uwagę na nowe stacje radiowe, które zostaną dodane do gry. Szczególną uwagę zwrócono na Growl FM, stację radiową tworzoną przy współpracy z fanami gry, którzy mieli okazję zgłaszać własne utwory w specjalnie zorganizowanym konkursie. Dla zainteresowanych tematem muzyki w Cyberpunk 2077, 18 września zostanie zaprezentowany film dokumentalny dotyczący powstawania Growl FM.

Kolejne interesujące ogłoszenie dotyczyło współpracy z Dawidem Podsiadło, jednym z czołowych artystów na polskiej scenie muzycznej. Podobnie jak w przypadku Cyberpunk Edgerunners, tak i tutaj będzie odpowiadał za motyw przewodni dodatku,.

Z niecierpliwością oczekujemy premiery Widma wolności, która odbędzie się 26 września 2023 r. na Xbox Series X|S, PlayStation 5, PC oraz GeForce Now.


Paweł Mikulski

Paweł Mikulski

Zapalony gracz i miłośnik technologii. Lubię grać zarówno na PC, jak i konsolach, ale moje największe odkrycie to Steam Deck.

Artykuły: 297