Devolver Direct 2024: 'Volvy’s Birthday’ – nowe gry i aktualizacje

Devolver Direct 2024, wydarzenie pod hasłem ’Volvy’s Birthday’, przyniosło mnóstwo niespodzianek dla miłośników gier. W trakcie internetowej prezentacji zaprezentowano nowe tytuły gier, daty premier oraz aktualizacje do wyczekiwanych produkcji. Jeśli przegapiliście transmisję na żywo, pełne podsumowanie dostępne jest na devolverdirect.com.

Jedną z najważniejszych nowości była zapowiedź gry Possessor(s) od Heart Machine, znanej z „Hyper Light Drifter”. Ta dynamiczna gra akcji typu side-scroller inspirowana jest walkami z platformówek. Gracze będą eksplorować kwarantannowe miasto zniszczone przez międzywymiarową katastrofę, kontrolując postaci Luca i Rehm, które muszą nauczyć się współpracy, by przetrwać. Premiera planowana jest na 2025 rok na PC i konsole.

Kolejną nowością jest Tenjutsu od Deepnight Games, twórcy „Dead Cells”. W tej grze akcji wcielamy się w renegatkę yakuza, która walczy z czterema potężnymi syndykatami przestępczymi kontrolującymi miasto. Gra oferuje zaawansowany system walki oraz możliwość modyfikowania arsenału broni i technik sztuk walki. Gracze mogą spodziewać się dynamicznej rozgrywki i transformacji miasta w miarę postępów.

Wśród nadchodzących premier znalazła się również Neva zaplanowana na 2024 rok. Ta narracyjna gra opowiada historię Alby i jej więzi z wilkiem, w świecie pełnym zagrożeń i mrocznych sił. Produkcja obiecuje emocjonujące doświadczenia i głęboką fabułę.

11 lipca 2024 roku na PC zadebiutuje Anger Foot od Free Lives. Jest to szybka gra akcji, w której gracz kopie drogę przez chaotyczne miasto, pełne wrogów i nietypowych broni. Gra cechuje się intensywną rozgrywką i barwnymi przeciwnikami.

9 sierpnia 2024 roku na PC pojawi się The Crush House od Nerial. Gra przenosi nas do świata reality TV, gdzie jako producent zarządzamy programem w luksusowej willi. Gracze muszą dbać o relacje między uczestnikami i odkrywać skrywane tajemnice. Na Steamie dostępna jest już wersja demo.

Aktualizacje i dodatki

Aktualizacja do Cult of the Lamb pod tytułem Unholy Alliance pojawi się 12 sierpnia 2024 roku. Dodatek wprowadza tryb kooperacji i nową grywalną postać – Koza. Gracze mogą liczyć na nowe mechaniki, broń, questy i możliwości w rozgrywce.

14 czerwca 2024 roku ukaże się rozszerzenie do fantastycznego The Talos Principle 2 zatytułowane Road to Elysium. Trzy nowe rozdziały zaoferują unikalne zagadki i wzbogacą narracje, rozwijając filozoficzne tematy gry i stawiając przed graczami nowe wyzwania.

Paweł Mikulski

Paweł Mikulski

Zapalony gracz i miłośnik technologii. Lubię grać zarówno na PC, jak i konsolach, ale moje największe odkrycie to Steam Deck.

Artykuły: 297