Smalland 1.0 jest już dostępny na PC, Xbox Series oraz Playstation 5

Smalland: Survive the Wilds to survivalowa gra akcji z dużym naciekiem na tryb kooperacji, która pozwala wcielić się w role malutkich ludzi eksplorujących ogromny, pełen tajemnic świat, właśnie opuściła fazę Early Access i jest już dostępna w pełnej wersji 1.0. W produkcję zagracie nie tylko na platformach Steam i Epic Game Store, ale także na konsolach PlayStation 5 (gra jest dostępna również w pudełku) i Xbox Series S/X. Jeśli jesteście ciekawi jak Smalland: Survive the Wilds prezentuje się na sprzęcie od Sony to zapraszamy do naszej recenzji.

W Smalland gracze mają możliwość przemierzania świata, który dla nich jest gigantyczny, gdzie kałuże są wielkości jezior, a trawy i drzewa przytłaczają swoimi rozmiarami. W produkcji można walczyć, oswajać i ujeżdżać różnorodne kreatury, od gigantycznych koników polnych po szybkie gekony. Smalland oferuje zarówno rozgrywkę solo, jak i możliwość wspólnej zabawy z grupą do 9 znajomych na dedykowanych serwerach.

W grze kluczowe jest odkrywanie starożytnych opowieści rozsianych po różnorodnych biomach, uczenie się sztuki przetrwania w niebezpiecznych krainach oraz tworzenie potężnych zestawów pancerzy i śmiercionośnych broni. Rozwój oparty jest tu o możliwość odblokowywania kolejnych poziomów doświadczenia dla postaci i wierzchowców, możliwość zbierania surowców do przetwarzania i tworzenia nowych przedmiotów, broni i jedzenia, a także budowania bazy w Wielkim Drzewie, które gracze mogą zabierać ze sobą dołączając do dowolnego serwera.

Smalland 1.0 jest już dostępny na PC, Xbox Series oraz Playstation 5

Smalland: Survive the Wilds wyróżnia się na tle innych gier survivalowych dzięki unikalnemu podejściu do skali otoczenia, oferując graczom perspektywę malutkich ludzi w ogromnym, otwartym świecie. Gra obsługuje crossplay na PC między platformami Steam i Epic Games Store, co umożliwia wspólną zabawę niezależnie od wybranej platformy. Niestety, w tym momencie nie dotyczy to konsol.

Wraz z premierą pełnej wersji gry, twórcy wprowadzili obszerną aktualizację zatytułowaną Tyrant’s Perch, która wprowadza nowy obszar, wątek fabularny, bossa, przeciwników, elementy pancerza, broń, frakcje oraz wiele innych zmian i ulepszeń. Smalland: Survive the Wilds kontynuuje rozwój, a twórcy już zapowiedzieli plany wsparcia i rozwoju gry na rok 2024.

Smalland 1.0 jest już dostępny na PC, Xbox Series oraz Playstation 5

Paweł Mikulski

Paweł Mikulski

Zapalony gracz i miłośnik technologii. Lubię grać zarówno na PC, jak i konsolach, ale moje największe odkrycie to Steam Deck.

Artykuły: 297